Güncel

Efrîn Direnişi şehitleri görkemli törenle toprağa verildi

H. Merkezi: Binlerce Efrînli işgale karşı direnişte şehit düşen 16 savaşçıyı gerçekleştirdikleri görkemli törenle toprağa verdi.

Efrîn’de işgalci T.C devleti ve bağlı çete gruplarının barbarca saldırıları karşısında yüksek bir irade ile sergilenen direnişte şehit olan YPG/YPJ, QSD ve Savunma Güçleri üyesi Mihemed Şêxo (Rêbar Kobanê), Elî (Egîd), Xetîb (Karker Kurdistan), Behrî (Tolhildan Agir), Egîd Mihemed (Egîd Efrîn), Ehmed Sîno (Mustefa Efrîn), Ebdulrehman Nesan (Xelîl Efrîn), Şorzan, Azad Micîco (Azad Efrîn), Ehmed Sultan (Namir Çiya), Ebdullah Xelo (Şervan Berçem), Gulbihar Ebdulreman (Berfîn Amed), Hêvîn Îbiş (Viyan Soran), Rokan Hebeş (Zên Efrîn), Mihemed Mûsa ile sivil şehit Mehmûd Berazî düzenlenen görkemli törenle toprağa verildi.

 

“İşgal saldırılarına karşı efsanevi bir direniş”           

Binlerce Efrînli tarafından Avrin Hastanesi’nden alınan şehitlerin cenazeleri, omuzlanarak Şehit Avesta Xabur Mezarlığı’na götürüldü. Mezarlıkta durulan saygı duruşu ile başlayan merasimde konuşan Raco Bölgesi Şehit Aileleri Meclisi Üyesi Hacer Mıho, savaşçıların işgal saldırılarına karşı efsanevi bir direniş ile topraklarını koruduğunu söyledi.

 

Efrîn Direnişi AKP’nin planlarını boşa çıkardı

Efrînlilerin sergilediği direniş ile büyük zaferler elde ettiğini vurgulayan TEV-DEM Yürütme Konseyi Üyesi Asya Abdullah, Efrîn Direnişi’nin AKP’nin planlarını boşa çıkardığını belirtti. Asya Abdullah, Efrîn’in kahramanca direniş sergileyen gençlerin kanı ile sulandığını belirtti.

Yapılan konuşmaların ardından cenazeler, “Şehitler ölmez” sloganıyla defnedildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu