Güncel

DSG: Lavrov’a iletilen raporlar gerçek dışı

DSG Sözcüsü Kîno Gabriyel, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un ‘IŞİD’li tutukluların serbest bırakıldığına’ dair açıklamalarının yanlış raporlara dayandığını belirtti

Demokratik Suriye Güçleri (DSG) Sözcüsü Kîno Gabriyel, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un “IŞİD’li tutukluların serbest bırakıldığı” yönündeki açıklamalarına cevap verdi.

‘Tüm devletlerle iletişim halindeyiz’

IŞİD’lilerin serbest bırakıldığına ilişkin Lavrov’a iletilen raporların gerçek dışı olduğunu kaydeden Gabriyel, “IŞİD tutuklularına ilişkin Rusya da dahil olmak üzere ilgili tüm devletlerle iletişim halindeyiz. Bölgeye ilişkin görüş ve bilgileri düzenli olarak paylaşmaktayız. IŞİD’li tüm tutukluların kayıt ve bilgileri mevcuttur” dedi.

Türkiye’nin bölgelerine yönelil saldırılara ve IŞİD’li tutukluların bulunduğu merkezleri hedef almasına rağmen şu ana kadar bu merkezleri korumayı ve kontrolü sağlamayı başardıklarını ifade eden Gabriyel, “Özerk Yönetim, Suriyeli suçlular hakkında ilgili kanunlar çerçevesinde hareket etmektedir. Her suçlu yargılanmakta ve cezasını çekenler serbest bırakılmaktadır. Bu konuda yerel mahkemeler karar merciidir” ifadesini kullandı. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu