Güncel

DKP/BÖG’den Bayraktaroğlu’nun ölümsüzlük yıl dönümünde açıklama

DKP/BÖG, ilan ettiği ve Ulaş Bayraktaroğlu'nun ölümsüzleştiği gün 9 Mayıs ile, 16 Mayıs arasını kapsayan "Ölümsüzler Haftası"na ilişkin bir açıklama yaptı

Devrimci Komünarlar Partisi (DKP) / Birleşik Özgürlük Güçleri (BÖG) yapmış olduğu açıklama ile devrim mücadelesinde ölümsüzleşenleri andı. Yapılan yazılı açıklama 2017’nin 9 Mayıs’ında ölümsüzleşen Ulaş Bayraktaroğlu’nun yıl dönümünde yayımlandı.

Ölümsüzlere Sözümüz, Faşizmi Yıkacağız başlığı taşıyan ve Komün Gücü‘nde yayımlanan açıklamada, DKP/BÖG’ün “Ölümsüzler Haftası” olarak ilan ettiği 9-16 Mayıs’ı “2021 yılında ülkede ve bölgede yeni devrimci atılım döneminin doğduğu, faşizmi yıkma iradesinin geliştiği bir kesitte karşılıyoruz.” denildi.

Yapılan yazılı açıklamanın satırbaşları şu şekilde:

‘Ölümsüzleşenlerimizin onurlu adlarını bayraklaştıracağız’

Partimiz, devrim ve sosyalizm mücadelesinde üstlendiği öncülük ve tarihsel sorumluluklar gereği, birçok komutanını ve savaşçısını birleşik devrim sancağı altında sonsuzluğa uğurladı. Aynı zamanda birleşik devrim sancağı altında onlarca siper yoldaşımızla toprağımız birbirine karıştı. Bu uğurda ölümsüzleşen her siper yoldaşımızın onurlu adlarını partimizin devrim ve sosyalizm mücadelesinde bayraklaştıracağız. Komünar savaşçılar gücünü ölümsüzlerden, isimlerini onların hatıralarından alarak zafere doğru yürümektedir.

Bugünün Çayan’ı, Gezmiş’i, Kaypakkayası olma cüreti

Bugünün Mahir Çayan’ı, Deniz Gezmiş’i, İbrahim Kaypakkaya’sı olma cüreti ve iradesiyle dönemin devrimci görevlerine aday olan Komünarlar, Bostancı’dan Rojava’ya, Dersim’den İstanbul’a, Menbiç’ten Çukurova’ya, Tıl-Temir’den Ankara’ya, devrim bayrağını taşımanın gerektirdiği sarp ve dolambaçlı yollarda feda kuşağının mirasına layık olarak buzu kırıyor, yolu açıyor.  Bu cüretimiz, komünarların terazisini kuran Ulaş Bayraktaroğlu’nun yenilgi tanımayan öncülüğünden geliyor. Onun yolunda DKP; ölümsüzlerin ve yenilmezlerin partisidir.

“Onların mücadele mirası…”

Türkiye halkına verilen sözün, faşizmi yıkmak olduğunun ifade edildiği açıklama şu sözlerle sonlandırıldı.

Bu doğrultuda her komünar; 9-16 Mayıs Ölümsüzler Haftası içerisinde onların mücadele mirası üzerinden gelişen devrimci pratiğin önemini ve onların talimatları olan 2021 yılında kesintisiz devrimci taarruz halinde faşizmi yıkmayı görev bilmektedir.

DKP/BÖG olarak sözümüz Ulaş Bayraktaroğlu’nun sözüdür. Onun tüm parti yapımıza sözü “zafer”dir. Başkaca bir ihtimal tanımayan partimiz 9 Mayıs 2017 tarihinde ölümsüzleşen Komutan Ulaş Bayraktaroğlu şahsında başta tüm ölümsüzlerimize, onların kavgasını yücelten değerli ailelerimize, Türkiye işçi sınıfı ve ezilen halklarımıza sözümüz, faşizmi yıkmak olacaktır.

Partimiz; sınıfsız, sömürüsüz ve sınırsız bir dünya yaratmak için yürüttüğümüz devrimci savaşa tüm işçileri, emekçileri, kadınları ve gençleri katılmaya, birleşik devrim mücadelesiyle bu kavgayı büyütmeye çağırıyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu