Güncel

Devrimci Parti gözaltılarına tepki: Korkuları, kaygıları, saldırganlıkları yaklaşan sonlarındandır

Sabah saatlerinde İstanbul'da Birleşik Devrimci Parti (DP) ve Gençliğin Devrimci Güçleri (Dev-Güç) üyelerine yönelik gerçekleştirilen 14 kişinin gözaltına alındığı operasyona ilişkin Devrimci Parti Genel Merkez binasında basın toplantısı düzenlendi.

Devrimci Parti ve Gençliğin Devrimci Güçleri’ne yönelik operasyonlara karşı Devrimci Parti Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya, Birleşik Mücadele Güçleri (BMG), Birleşik Gençlik Meclisleri (BGM), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Devrimci Anarşist Federasyonu (DAF) ve HDP İstanbul Milletvekili Musa Piroğlu katıldı.

“Ellerinde bir gözaltı listesi var”

Açıklamayı parti üyesi Enes Tekin yaptı. Partilerinin diz çökmeyeceğini belirten Tekin, “Bugün sabah saatlerinde çürümüş saray rejiminin partimize yönelik yeni bir terör saldırısı gerçekleşti. İstanbul’da özel harekât ve jandarma tarafından üye ve yöneticilerimizin İkamet ettiği yaklaşk 18 adrese baskın düzenleyen sarayın kolluk güçleri 16 arkadaşımızı siyasi rehine olarak Maslak Jandarma merkezine götürdü’ Bir kısmı jandarma merkezinden serbest bırakılırken aralarında parti genel başkan yardımcımız Murat Pircan Yaratan, MYK Üyemiz Başak Yeşilot, PM üyelerimiz ve gençlik örgütümüz Olan Dev-Güç üyeleri, siyasi rehine olarak, saray rejimince alıkonuldular. Edindiğimiz bilgiler yeni gözaltı saldırılarının yaşanacağı, ellerinde bir listenin var olduğudur” dedi.

“Planlı bir saldırı süreci güncellenmişti”

“Geçen hafta HDP İzmir il binasına SADAT yetiştirmesi faşistin silahlı baskını ve Deniz Poyraz’ın katledilmesi ile ‘daha neler olacak’ diyerek yeni bir dönemin emrini veren Erdoğan, çökmekte olan iktidarını ayakta tutmak için planlı bir saldırı sürecini güncellemişti” diyen Tekin, “Faşist rejimin bugün de Birleşik Mücadele Güçleri’nin bir bileşeni Olan partimize saldırısı bunun parçası niteliğindedir” ifadelerini kullandı.

İktidarın uluslararası uyuşturucu trafiğinin bekçiliğinden, kara para aklamalarına, siyasi suikastlardan, hırsızlığa, tecavüz şebekesi cihadist çetelerle katliam organizasyonlarına kadar lağıma battığını ifade eden Tekin, “Bu iktidarın tek korkusu halkın sokağa çıkması, hesap sormasıdır. Bu nedenle işçilerin, kadınların, gençlerin, Kürt halkının yükselen öfkesini, sokağa taşan iradesini, ‘terör’ yöntemleri ile baskılayarak yıkılan korku duvarlarını yeniden inşa etmek istemektedirler. Sarayın güncellediği yeni saldırı yöntemi karşısında, partimiz de 11 Haziran’da Taksim’e çıkarak onun Gezi kabusunu güncellemiştir. Korkuları, kaygıları, saldırganlıkları yaklaşan sonlarındandır” şeklinde konuştu.

Devrimcilerin zindandan, tutsaklıktan, katliamlarından hiçbir zaman korkmadığını ifade eden Tekin “Bugün de bize diz çöktüreceklerini sananlar, kendi çöküşlerini hazırlamaktadırlar” diye belirten Tekin açıklamayı sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu