Güncel

“Damat”ın mailinin hacklenmesinin ardından ikinci gözaltı Kulaçoğlu’na

H. Merkezi: Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın mailinin RedHack tarafından hacklenmesinin ardından ikinci gözaltı haberi İstanbul’dan geldi. Avukatı daha önce 2 kez RedHack davası kapsamında gözaltına alınan Taylan Kulaçoğlu’nun bu sabah saatlerinde gözaltına alınarak İstanbul emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın mailini hacklediğini duyuran RedHack, 26 Eylül Pazartesi gününe kadar “solcu muhaliflerin serbest bırakılmadığı” durumda mailleri kamuoyuyla paylaşacağını duyurmuş ve bunun üzerine operasyon başlatan devlet ilk olarak Mersin’de daha önce RedHack davasından alınan Cihan Oktulmuş’u gözaltına almıştı.

 

“Başımız dik”

Bu sabah saatlerinde de yine RedHack davasından 2 kez gözaltına alınıp tutuklanmış olan Taylan Kulaçoğlu’nun gözaltına alındığını avukatı Fırat Durak duyurdu. “Taylan Kulaçoglu az önce polis tarafindan göz altına alındı, şuan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürülüyor” şeklinde twitter hesabından haberi duyuran Av. Durak, Kulaçoğlu’nun Ankara merkezli bir operasyon kapsamında gözaltına alındığı dışında bilgileri olmadığını belirtti.

Kulaçoğlu’nun daha önce iki kez gözaltına alınıp tutuklandığını ve bu yüzden 2013’ten bu yana adli kontrol altında olduğunu hatırlatan Durak “#redhack tarafından yapılan her eylemden sonra @TaylanKulacogIu nu gözaltına alanlar size sesleniyorum. Başımız dik!” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu