Güncel

Covid-19 olan hasta tutsaktan 1 aydır haber alınamıyor

Ramazan Çağlın'ın durumuna ilişkin bilgi almak isteyen muhabirin telefonuna, Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi tarafından yanıt verilmedi.

Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi’nde Covid-19’a yakalanan hasta tutsak Remzi Çağlın’dan bir aydır haber alamadıklarını belirten eşi Sitte Çağlın, endişelerinin giderilmesini istedi.

Mardin E Tipi Kapalı Hapishanesi’ndeki hasta tutsak Remzi Çağlın (56) yaklaşık bir ay önce Coronavirus (Covid-19) salgınına yakalanarak, tedavi altına alındı. Haftalık telefon görüşmesinde söz konusu durumdan haberdar olan aile, görüşmeden sonra yakınları Çağlın ile görüşmediklerini aktardı. Aile, Çağlın’ın telefonla aramadığını ve cezaevi görüşlelerinin de idare tarafından engellendiğini aktardı.

Aile endişeli

Çağlın’ın sağlık durumundan endişe eden eşi Sitte Çağlın, eşinin sokağa çıkma yasakları döneminde katıldığı bir etkinlik nedeniyle 3 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldığı ve 1 yıl 7 aydır cezaevinde olduğunu aktardı. Çağlın, eşinin durumuna ilişkin şunları aktardı: “Eşimin kalbi delik, şeker hastalığı var. Sokağa çıkma yasakları sırasında da vücuduna isabet eden şarapnel parçası nedeniyle iç kanama geçirmişti. Tedavisi devam ederken cezaevine girdi. Bir aydır kendisinden haber alamıyoruz.” Çağlın, yetkililerden açıklama yapmalarını istedi.

Çağlın’ın ailesi, hukuki destek için İnsan Hakları Derneği (İHD) Mardin Şubesi’ne başvuruda bulundu. (Kaynak: Mezopotamya Ajansı)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu