GüncelManşet

Cizîre Komitesi: “Rojava zalimlerin beyninde patlayan bir öfkedir”

H. Merkezi: Rojava’da süren savaş ve direnişe çağrı yapan Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu (TİKKO) Cizîre KomitesiRojava zalimlerin beyninde patlayan bir öfkedir” dedi.

Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamayı haber değeri taşıdığı için paylaşıyoruz:

 

Rojava zalimlerin beyninde patlayan bir öfkedir!

Zalimler ve mazlumlar arasındaki savaş tarih sayfasından hiçbir zaman eksik kalmamıştır. Her daim vahşet, ölüm ve katliamlar mazlumların payına düşen olmuştur. Bu dün böyle olduğu gibi bugün de aynı şekilde devam etmektedir. Emperyalist-kapitalistler ve onların yerli işbirlikçileri mazlum dünya halklarına azgınca saldırmaktadır. Biz komünistler bu azgın saldırılara karşı her zaman hesap sorma bilinciyle direndik ve savaştık. Bugün Rojava’da barbarlar ordusu DAİŞ çetelerine karşı savaşıyoruz. Bu savaş Kürtler ile DAİŞ arasındaki savaş olmaktan çıkmıştır artık, bu savaş mazlumların insanlık savaşıdır. Ezen ve ezilenler arasındaki savaşın bir parçasıdır ve bizler de bu savaşın bir parçası olmak için Rojava topraklarındaki yerimizi aldık.

Şimdi bizlere düşen tarihimizin ve sınıf savaşının üzerimize yüklediği görevi kan can pahasına yerine getirmektedir. İçinde bulunduğumuz tarihsel süreçte devrimci komünistler rollerini daha fazla oynamak zorundadır. Özellikle Rojava egemenlerin emperyalist-kapitalist barbarların yüzüne inen bir yumruk olmuştur artık. Yeryüzündeki bütün ezilenlerin ortak cephesi olmuştur. Belki bu savaş henüz kazanılmış değil ama bugün rüzgar bizden yana esiyor. Yanı başımızda yaşanan bu katliama, vahşete, emperyalist zalimlere cevabı bugün savaşın dışında kalarak değil savaşın tam ortasında en ön cephesinde yerimizi alarak veriyoruz. Nerede bir direniş varsa Kaypakkaya yoldaşın yaptığı ve öğrettiği gibi onu ileriye taşıyan omuzlayan olmalıyız.

TC ve emperyalistler Rojava topraklarında yaşanan devrimi boşa çıkarmak için elinden geleni yapsa da buna en net cevabı devrimciler verecektir. Bizler bugün Rojava’da emperyalistlerin sergilediği oyunu çok iyi biliyoruz tarihimizde çokça tanıklık ettik, özellikle Ortadoğu egemenlerin sermayenin ağzını sulandıran ona hakim olma hırsıyla yanıp tutuştuğu bir yerdir. Bunu da TC ve Ortadoğu’daki gerici devletler aracılığı ile yapmaktadır. Bunun en son ürünü DAİŞ olmuştur. Bugün burada bulunmamız sermaye hırsıyla halkı masumları katleden ve katlettirenlere devrimcilerin yanıtı nettir, savaşmaktan başka bir yol yoktur bu barbarlara karşı. Egemenlerin yarattığı vahşetin ortasında halkın iradesi kök salıyor. Her şey zıddıyla birlikte vardır vahşet, yıkım, ölüm ne kadar varsa yaşam, inşa, mücadelede vardır bugün Rojava’da yaşanan yıkım yerini inşaya bırakıyor.

Kaypakkaya yoldaşın ardılları, devrimin bir sıra neferi olarak bu savaşta yerimizi almaya, silahımızı daha da ileriye doğrultarak savaşı büyütmeye ve öfkeyi kuşanmaya ant içtik. Buradan çağrı yapıyor; yüreği zalimlere, egemenlere karşı öfkeyle dolan savaşmak isteyen herkesi saflarımızda savaşmaya çağırıyoruz.

 

Yaşasın Rojava direnişimiz!

Tükenmeyen gücümüz, partimizdir öncümüz!

Yaşasın partimiz TKP/ML, halk ordusu TİKKO-TMLGB!

 

TKP/ML TİKKO Cizîre Komitesi

Mayıs 2O15

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu