Güncel

“Cihan Ekşioğlu Otelimize devletin tankıyla girdi”

Sedat Peker'in videolarında bahsettiği Paramount Hotel’in ilk sahibi Atilla Uras’ın kızı, "Cihan Ekşioğlu otelimize devletin tankı ile girdi!" dedi

Zanka TV’de Sorgulu Yorum programının konuğu olan Paramount Hotel’in ilk sahibi Atilla Uras’ın kızı Victoria Yasemin Uras, Cihan Ekşioğlu’nun otellerine devletin tankıyla girdiğini belirtti.

Victoria Yasemin Uras’ın konuşması şu şekilde:

Cihan Ekşioğlu babamın vefat ettiği gün, otelimize devletin tankıyla girdi. Türkiye Cumhuriyeti’nin tankıyla otelimize girdi.

Cihan Ekşioğlu o arada devletin kışlalarında tadilat yapıyordu. Babamın vefat ettiği gün devletin bir tankını alıp otelimize tankla girdi, fethetti otelimizi, fethetti.

Ben hayatımda dünyanın hiçbir yerinde böyle bir şey görmedim. Bir devletin tankını alıyorsunuz ve o tankla yollardan gelip otele giriyorsunuz.

Herkes gördü o gün, ben Amerika’daydım. Bana telefon açılıp söylendi.

Muhabirin, izliyorsa Ekşioğlu programa bağlanabilir sözüne yönelik olarak da

“Tabi tabi, Cihan Ekşioğlu’na sormak lazım, otele niye tankla girdiğini” dedi.

Botır Rakhimov, otelimize çöktü

Özbek asıllı Botır Rakhimov’un otelin üzerine “çöktüğünü” anlatan Uras, babasının ölümündeki şüpheleri, hisselerin nasıl el değiştirdiğini, Turan Avcı’nın oteli hiç satın almadığını, Rakhimov’un Sezgin Baran Korkmaz’a olan borcunu ve şu andaki sahibinin de belli olmadığını söyledi.

Otelin davaları için Türkiye’de olduğunu belirten Yasemin Uras, babası Atilla Uras’a ve Paramount otelin inşasından sonra yaşanan sürece dair şu bilgileri verdi:

“Palmira’yı yaptık, 1 sene ben işlettim sonra Koç’lara sattık. Paramount’un yan arsası Rixos bizimdi. Onu da bir müddet sonra sattı, Paramount’u yaptı. Paramount’un ilk adı Golden Savoy’du. Arsayı Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 50 seneliğine kiraladı. Ama üzerindeki binalar bizimdi, biz inşa ettik. Jumeirah sanırım 2 sene kadar işletti. Fakat orada oğlunun başına talihsiz bir olay geldi, otelin önünde teknede kalp krizi geçirdi 27 yaşında. O yüzden, oğlunu da çok sevdiği için orada işletmeci olmak istemedi ve kendi yerine bir kiracı buldu”

“Kırmızı bültenle aranan Bahtiyar İkramoğlu otelimize çöktü”

Bulunan yeni kiracının İspanya ve FBI tarafından kırmızı bültenle aranan, daha sonra kendisine Türk vatandaşlıkı verilen Bahtiyar İkramoğlu ismini alan Özbek asıllı Botır Rakhimov olduğunu belirten Uras, Rakhimov’un bir süre sonra “Otel iş yapmıyor, para kazanamıyorum” gibi gerekçelerle babası Atilla Uras’ı sıkıştırmaya başladığını belierterek, “Bu kişi otelimizin üstüne çöktü” dedi.

Çete başı Peker’in ifşaatlarının arasındaydı

Çete başı Sedat Peker, son videosunda dile getirdiği Paramount Hotel’in Sezgin Baran Korkmaz’ın eline nasıl geçtiğini anlatmıştı.

Bazı yargı mensuplarının ve gazetecilerin geceliği 100 bin TL olan otelin özel odalarında tatil yaptıklarına dair iddiaların ardından otelin Sezgin Baran Korkmaz’a nasıl geçtiğine dair iddialar da gündeme geldi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu