Dünya

ÇAĞRI | Avusturya Partizan: “Irkçılık ve sosyal kesintilere sesini yükselt, 1 Mayıs’ta alanlara”

Avusturya Partizan/Özgür Gelecek “Direniş için cesaretlen, sermaye ve hükümete karşı, ırkçılık ve sosyal kesintilere karşı sesini yükselt” şiarıyla bir açıklama yaparak Avusturya’nın çeşitli kentlerinde gerçekleşecek 1 Mayıs mitinglerine çağrı yaptı

H. Merkezi: Avusturya Partizan/Özgür Gelecek bir açıklama yaparak Avusturya’nın çeşitli kentlerinde gerçekleşecek 1 Mayıs mitinglerine çağrı yaptı.

İşçi sınıfının birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs’ta, Avusturya halkını, işçi ve emekçileri “Direniş için cesaretlen, sermaye ve hükümete karşı, ırkçılık ve sosyal kesintilere karşı sesini yükselt” şiarıyla alanlara çağıran Partizan, “Avusturya’da oluşturulan ırkçı ve sağ muhafazakar hükümetin mültecilere, göçmenlere, işçi ve emekçilere yönelik saldırıları gün geçtikçe artmaktadır. Bunların sonuncusu 19 Nisan 2018’de parlamentodan geçen ‘Yeni Güvenlik Yasası’ oluşturmaktadır. Yine gün be gün mültecilerin yurt dışı edilmeleri gündemdedir. Sokaklarda her gün göçmenlere yönelik artan ırkçı saldırılar, en başta burjuva partilerdeki politikacıların sanal dünyadaki kışkırtıcı, ırkçı söylem ve açıklamalarıyla desteklenmektedir” dedi.

 

“Bu ses baskıya ve sömürüye karşı direnenlerin sesi olacaktır”

Emperyalistlerin kendi aralarındaki dalaşının, birbirlerinin pazarlarını ele geçirme ve etki alanlarını genişletme çabalarının sadece Ortadoğu ve Afrin işgaliyle sınırlı olmadığına vurgu yapan Partizan, “Emperyalist-kapitalist sistem dünyanın birçok yerinde halkları birbirine kışkırtarak katletmektedir. Faşist Türk devleti emperyalistlerden aldığı icazetle Kürdistan’ın birçok yerinde pervasızca katliamlara girişmektedir” şeklinde açıklamasını sürdürdü.

“Bütün bu yaşananlara, katliam ve haksızlıklara karşı 1 Mayıs’ta alanlara çıkalım! Dünya proletaryasının baskısız, sömürüsüz ve insanların kardeşçe yaşadığı sosyalizm şiarıyla ezilenlerin emekçilerin yükselen sesine ses olalım! Bu ses işsizliğe, açlığa, yoksulluğa en güçlü cevap olacaktır. Bu ses eşitliğin, özgürlüğün ve barışın sesi olacaktır. Bu ses baskıya ve sömürüye karşı direnenlerin, teslim olmayanların haykıran sesi olacaktır!” diyerek açıklamasını sonlandıran Avusturya Partizan, Avusturya’da gerçekleşecek 1 Mayıs mitingleri hakkında da şu bilgileri verdi:

 

LINZ

Musiktheater am Volksgarten–4020

11.30

TIROL

Landhausplatz, Innsbruck

11.00

VİYANA

Karlsplatz/Oper

11.00

VORARLBERG

Bregenz Bahnhof (VLV Parkplatz)

15.00

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu