Emek

Cargill işçilerinden İstanbul’da eylem

H. Merkezi: Bursa Orhangazi’de bulunan Cargill firmasında çalışan ve sendikalı olduğu için işten çıkarılan Öz Gıda-İş Sendikası üyesi işçi Kemal Kapar’ın işine geri dönmesi için Cargill işçileri İstanbul Bağlarbaşı’ndaki Cargill Genel Merkezi önünde eylem yaptı.

 

Burada açıklama yapan Kapar, “performans düşüklüğü” gerekçesiyle işten çıkartıldığını hatırlattı. “Asıl neden sendika üyesi olmamdır. İşe geri dönmek için 106 gündür fabrika önünde direniyorum” dedi. Öz Gıda-İş Sendikası Bursa Şube Başkanı Yalçın Kaya, Kapar’ın direnişine destek vermek için Cargill işçileri direniş çadırlarında sabahlarken, Cargill patronu Mustafa Ataç ve Cargill yöneticilerinin 7 yıldızlı otellerde eğlenebildiklerini belirtti.

 

Öz Gıda-İş Sendikası Başkanı Göksel Şengün ise Cargill işçilerinin Kapar’ın işine geri dönmemesi ve işçilerin sendikal haklarına saygı duyulmaması, çalışma koşullarının düzeltilmemesi halinde Cargill Genel Merkezi, Cargill firmasının bulunduğu binalar, konsolosluk ve Cargill fabrikasının içinde eylemlerini yükselterek sürdürecekleri uyarısında bulundu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu