Manşet

Bursa’da Emekçiler Grevde!

Bursa: KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası(BES) AKP hükümetinin “İlerici” olarak lanse etmeye çalıştığı ama 12 Eylül yasalarından bile daha geri, sömürücü ve baskıcı yasal düzenlemelerle tüm emekçilere yaptığı saldırılara karşı Bursa’da da alanlardaydı.

 27 Şubat 2013 günü Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı, SGK, Adliye, Defterdarlık ve Nüfus Müdürlüğünde çalışan BES üyeleri sabah saatlerinde iş bırakarak Fomara Maliye Sarayı önünde toplanıp, buradan Heykel’de bulunan Vergi Dairesi Başkanlığının önüne kadar bir yürüyüş gerçekleştirdiler. Emekçiler yürüyüş esnasında “Yaşasın Onurlu Mücadelemiz”, “Vergide, Yargıda, Ücrette Adalet için Yürüyoruz”, “Rantiyeye Değil Emekçiye Bütçe”, “Sefalete Teslim Olmayacağız” ve “Direne Direne Kazanacağız” sloganlarını sık sık haykırdılar.

Burada emekçiler adına BES Bursa Şube Başkanı S. Selçuk Söğüt basın açıklamasını yaptı. Açıklamada; Kamu emekçilerinin iş güvencelerinin tartışılmaya başlandığını, esnek çalışma, performans değerlendirme ve angarya çalışma uygulamalarının dayatıldığını dile getiren Söğüt şöyle devam etti: “Rotasyon ya da sürgün tehditleriyle karşı karşıya olduğumuz bir süreçte görevimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Siyasi iktidarı son kez uyarıyoruz; iş güvencemizi asla ve asla müzakere konusu yapmayacağız! İnsanca yaşam ve grevli toplu sözleşmeli sendika talebimiz gerçekleşene kadar mücadelemizi yükseltmeye devam edeceğiz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu