Emek

Bursa’da DİSK’in “DİRENİŞÇİ” eylemi!

Bursa: Emekçilerin Kıdem tazminatına göz diken patronlar ve önün temsilcisi AKP Hükümetine, karşı Devrimci İşçiler Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Bursa’da “Köleliğe Karşı #Direnişçi” kampanyası çerçevesinde bir yürüyüş gerçekleştirdi.

21 Kasım günü Kent Meydanı’nda DİSK’e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası, Tekstil, Dev Sağlık-İş, Emekli- Sen Şube ve üyeleri toplandılar. Birçok devrimci demokrat kurum ve DİSK, Birleşik Metal-İş, Genel-İş genel merkez Başkan ve yöneticilerinde katılarak destek verdi. DİSK Marmara Bölge Temsilciliği ve “Kıdem tazminatlarımız iş güvencemizdir, yok edilemez!” pankartını açarak yolun bir tarafını trafiğe kapattı ve “Ölmek var dönmek yok, Kıdemi vermek yok!”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam”, “Direne direne kazanacağız” vb. sloganlar, alkışlarla Fomara Meydanı’na yürüdüler. AKP il binasının önünden geçerken, “AKP yasanı al başına çal!” sloganı atıldı.

Burada DİSK, Genel Başkanı Kani Beko basına açıklama yaptı. Açıklamada daha önceleri emeğe, tarımın tasfiyesine ve özeleştirmelere, taşeronlaştırmanın daha da yaygınlaşmasına yönelik, saldırılardan örnekler verdi. Beko açıklamada, “Kıdem tazminatının fona devri, kıdem tazminatı hakkının yok edilmesi demektir. Buna dokunduğu zaman ülkede genel greve gidilir” dedi. Konuşmanın ardından eylem sonlandırıldı.   

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu