Güncel

Buldan ve Temelli’den bayram mesajı: Büyük insanlık değerlerinin üstünlük sağladığı günler için umudumuz artıyor.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Kurban Bayramı mesajı yayınladı.

Kurban Bayramı mesajı yayınlayan HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli “Çocukların ve gençlerin ölmediği, kadınların şiddetin hiçbir türüne maruz kalmadığı, kimsenin yerinden yurdundan göç etmek zorunda bırakılmadığı, ırkçı ve insanlık düşmanı anlayışlara geçit verilmediği bir ülke ve bölge mücadelesini başarmak için bu Kurban Bayramı’nın umutlarımızı büyütmesini diliyoruz” dedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Kurban Bayramı mesajı yayınladı.

Açıklamada, “Kurban Bayramını, coğrafyamızdaki halkların barışa her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duyduğu; büyük adaletsizliklerin yaşandığı, demokratik hak ve özgürlüklerin ve hukuk ilkelerinin çiğnendiği bir ortamda; insanlarımızın demokrasi, özgürlük, adalet ve eşitlik özlemini daha fazla hissettiği günlerden geçerken karşılıyoruz” denildi.

El ele vererek özlemi duyulan barışı, adaleti ve eşitliğin sağlanacağına olan inançla, halkların ve tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı en içten duygularla kutladıklarını dil getiren Buldan ve Temelli, düşmanlıkların, intikam duygularının yerini dostluk, dayanışma ve kucaklaşmanın almasını diledi.

Buldan ve Temelli’nin bayram mesajı şu şekilde devam ediyor:

“Toplumsal adalet mücadelesi verenlerin; insanlık onuru için direnenlerin; kadın özgürlüğü ve eşitliği mücadelesini sürdürenlerin; emekçilerin, insan ve doğa hakları savunucularının kararlı ve inançlı duruşları bu bayramı da umutla karşılamamıza neden oluyor. Ailelerin yüreklerinin yanmadığı, halklarımızın kutuplaşmadığı, gerginlik yaratanlar karşısında vicdan ve adalet duygularının, büyük insanlık değerlerinin üstünlük sağladığı günler için umudumuz artıyor.

“Çocukların ve gençlerin ölmediği, kadınların şiddetin hiçbir türüne maruz kalmadığı, kimsenin yerinden yurdundan göç etmek zorunda bırakılmadığı, ırkçı ve insanlık düşmanı anlayışlara geçit verilmediği bir ülke ve bölge mücadelesini başarmak için bu Kurban Bayramı’nın umutlarımızı büyütmesini diliyoruz”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu