Güncel

Boğaziçili akademisyenler: Melih Bulu dahil tüm atanmışlar istifa etsin

Boğaziçi akademisyenleri, rektörlük binasına sırt dönerek tuttukları nöbet için 89. kez bir araya geldi. Direnişlerinde 18 haftayı geride bırakan akademisyenler, Melih Bulu, Gürkan Kumbaroğlu, Naci İnci, Fazıl Önder Sönmez ile bir gecede kurulan Hukuk Fakültesi’ne atanan Selami Kuran’ın ve Muzaffer Eroğlu’nun istifasını istedi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde AKP’li Melih Bulu’nun rektör olarak atanmasının ardından akademisyenlerin başlattığı direniş 89. gününde. “Tam kapanma” uygulamalarından dolayı çevrimiçi gerçekleştiren bugünkü nöbette Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenler “Üniversitemizdeki bahar tatili boyunca nöbetlerimize ara veriyoruz.  Salgın kısıtlamaları sona erdiğinde yine sizlere Güney Meydan’dan sesleneceğiz” dedi.

Açıklamasının devamında, “Üniversitelerde tüm birim, fakülte ve enstitülerin müdür ve koordinatörlerinin seçimle göreve gelmesi gerektiğini tekrar ediyoruz.

Bir kez daha, atanmış Melih Bulu, Gürkan Kumbaroğlu, Naci İnci, Fazıl Önder Sönmez’in, bir gecede kurulan Hukuk Fakültesi’ne atanmış Selami Kuran ve Muzaffer Eroğlu’nun istifasını talep ediyoruz. Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz.” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu