Güncel

Boğaziçili akademisyenler 134. kez: Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, direnişin 204'üncü gününde bir kez daha sırtlarını rektörlük binasına dönerken keyfi şekilde görevden alınan meslektaşları Can Candan'a destek için oturma eylemi yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerin ve akademisyenlerin başlattığı direniş 30’uncu haftasına girerken akademisyenler, her iş gününde olduğu gibi bugün de rektörlük binasına sırtlarını dönerek “Kabul etmiyoruz, vazgeçmiyoruz” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi akademisyenleri, direnişin 204’üncü gününde bir kez daha sırtlarını rektörük binasına dönerken keyfi şekilde görevden alınan akademisyen Can Candan’ın fotoğraflarını ellerinde taşıdı.

Direnişin 204’üncü günü olan bugün nöbet boyunca ellerinde Can Candan’ın “Can Candan yalnız değildir” değildir yazılı fotoğraflarını taşıyan Boğaziçi akademisyenleri, nöbetin ardından Candan’ın fotoğraflarını Rektörlük binasının kapısına yapıştırdı. Akademisyenler asılsız gerekçeler ile hukuksuz bir şekilde görevden alınan meslektaşlarına destek olmak için oturma eylemi de başlattı ve Can Candan görevine iade edilene kadar her gün Rektörlük binası önünde eylemlerine devam edeceklerini açıkladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu