Güncel

Boğaziçi akademisyenleri 136. kez sırtını ‘kayyumluğa’ döndü

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, nöbetlerinde bir kez daha "Kayyumluk" adı verdikleri rektörlük binasına sırtlarını döndü.

Boğaziçi Üniversitesinde direniş 30. haftasında devam ediyor. Melih Bulu’nun görevden alınması ve rektör yardımcısı Naci İnci’nin vekaleten rektör olarak atanmasının on dördüncü, İnci’nin Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümü Öğretim Görevlisi Can Candan’ı görevden almasının on üçüncü günü.

Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri her iş günü olduğu gibi bugün de #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz diyerek sırtını 136. kez rektörlük binasına döndü. Akademisyenler, nöbet boyunca ellerinde “Feyzin Erçin Yalnız Değildir” dövizleri ve üzerinde “Can Candan Yalnız Değildir” yazan Can Candan fotoğrafları taşıdı. Akademisyenler nöbetin ardından asılsız gerekçelerle hukuksuz bir şekilde görevden alınan meslektaşlarına destek olmak için oturma eylemi gerçekleştirdi. Boğaziçi Üniversitesi Akademisyenleri, meslektaşları görevlerine iade edilene kadar her gün rektörlük binası önünde eylemlerine devam edeceklerini açıklamışlardı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu