GençlikGüncel

Birleşik Gençlik Meclisleri (BGM) İÇDAŞ önünde İsrail’i ve işbirlikçilerini protesto etti

Birleşik Gençlik Meclisleri, İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi A.Ş.'nin İstanbul Bağcılar'da bulunan binasının önünde Filistin halkıyla dayanışma eylemi gerçekleştirdi.

Birleşik Gençlik Meclisleri (BGM) bugün öğlen saatlerinde  İstanbul’un Bağcılar ilçesinde bulunan İÇDAŞ Çelik Enerji Tersane ve Ulaşım Sanayi. A.Ş önünden Filistin direnişini selamlayan bir eylem yaparak İÇDAŞ’a kırmızı boya attı.

İÇDAŞ önünde yapılan eylemde “Emperyalistler ve işbirlikçileri yenilecek, Filistin halkı kazanacak” yazılı pankart açan Birleşik Gençlik Meclisleri bileşenleri burada açıklama yaptı. Açıklama sırasında şirketin özel güvenliği copla öğrencilere saldırdı. Ancak saldırı karşısında geri adım atmayan öğrenciler eylemlerini sürdürdü.

İÇDAŞ’ın Türkiye-İsrail ticari ilişkilerinde en büyük ihracatçılardan bir tanesi olduğunu belirten eylemciler, İsrail ile ekonomik ilişkilere asla son vermeyen iktidarın timsah gözyaşları döktüğünü söyledi.

Eylem sırasında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bizler AKP-MHP faşizminin sözde İsrail karşıtı, sözde Filistin halkı dayanışmacı sözlerine inanmıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, AKP-MHP faşizmi İsrail devleti ile ticari, askeri, siyasi ilişkilerine devam etmekte. İÇDAŞ da İsrail’in ihracat yaptığı şirketlerden sadece bir tanesi. Filistin halkıyla dayanışmak yalancı sözler, gözyaşlarıyla değil, direnişlerine omuz vermekle, birleşik mücadeleyle olur. İşgalciler, işbirlikçiler kaybedecek, direnen halklar kazanacak.”

“İşgalciler yenilecek, direnen halklar kazanacak” ve “Yaşasın Filistin halkı ve mücadelesi” sloganlarını atan BGM üyeleri şirketin duvarlarına kırmızı boya atıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu