GüncelKadın

Bir “şüpheli” kadın ölümü daha: 17 yaşındaki Gamze Açar yaşamını yitirdi

17 yaşındaki Gamze Açar, Ankara'da Kızılca Vadi Termal Otel'in 5. katından şüpeli şekilde düşerek yaşamını yitirdi. Gamze'nin ölümüne ilişkin 5 kişi gözaltına alındı.

Ankara’da yaşayan 17 yaşındaki Gamze Açar, Kızılcahamam’da Kızılca Vadi Termal Otel’in 5. katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybetti. Gamze Açar’ın ölümüyle ilgili 5 kişi gözaltına alındı.

Lise öğrencisi Gamze Açar, devre mülk satışı yapan firmanın satış danışmanı aradığına ilişkin ilanda yer alan numarayı aradı. Açar, firmada çalıştığını ileri süren kişilerle Kızılay’da buluştu.

4 kişi, Gamze Açar’ı Kızılcahamam ilçesinde bulunan ve odaları devre mülk olarak kiralanan otele götürdü. Açar, resepsiyondaki görevliden gizli bir şekilde 5. kattaki odaya götürüldü. Dün sabah saatlerinde gürültü üzerine dışarıya çıkan otel görevlileri, Gamze Açar’ı yerde yatarken buldu. Ambulansla önce Kızılcahamam Devlet Hastanesi’ne ardından da Ankara Şehir Hastanesi’ne kaldırılan Açar, hastanede hayatını kaybetti.

Gamze’nin ölümü, Ankara’da 2018 yılında bir plazanın 20. kadından atılan Şule Çet’in ölümünü akıllara getirdi.

Gamze’nin ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma kapsamında Gamze Açar’ın kaldığı otel odasında inceleme yapıldı. Odada eşyaların dağıldığı ve bardak kırıklarının olduğu saptandı. İncelemenin ardından oda ve odanın bulunduğu kat mühürlendi. Açar’ı otele götüren 4 kişinin de aralarında bulunduğu toplam 5 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, ilk ifadelerinde Gamze Açar’ın pencereden atlayarak yaşamına son verdiğini ileri sürdü.

Gamze’nin cenazesi, Ankara Adli Tıp Kurumunda yapılan incelemeden sonra ailesine teslim edildi. Açar’ın yakınları ve arkadaşları Açar’ın intihar ettiğine inanmadıklarını söyledi.

Açar’ın sınıf arkadaşı Kardelen Yıldız, “Gamze asla intihar edecek bir insan olmadı. Çok fazla hayali vardı. Okul içinde, okul dışında neşe kaynağımızdı. Bu olay Şule Çet’in ölümüne çok benziyor. Başka Şule Çet’ler, başka Gamze’ler ölmesin artık” dedi.

Yağmur Dönmez ise Gamze’nin hayat dolu olduğunu anlatarak “Sanmıyorum intihar edeceğini, intihara karşıydı ve bunu saçma buluyordu. Daha kaç Gamze ölecek? Gamze için adalet istiyoruz” diye konuştu.

Fırat Şenyiğit de olayın peşini bırakmayacaklarını kaydetti.

Otel görevlisi ise söz konusu odanın yıllık devre mülk olarak firmaya kiralandığını, Açar’ın gizli bir şekilde odaya çıkarıldığını öğrendiklerini söyledi. Görevli, sabaha karşı gürültü üzerine dışarıya çıktıklarında Gamze’yi kanlar içinde gördüklerini, odada da eşyaların dağınık şekilde olduğunu belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu