GüncelManşet

BijîBerxwedanaEfrînê | Umuda Haykırış’tan Efrîn şarkısı

H. Merkezi: Umuda Haykırış, T.C devleti ve çeteleriyle birlikte Efrîn’e yönelik devam eden işgal girişimi “Kobane’de nasıl yenildiyse, Afrin’de de yenilmeye mahkümdur” dedi. Rojavayı yaratan ve yaşatanlara armağan ettiği “Efrîn” adlı şarkıyı bestelediklerini açıkladı.

Hazırladıkları “Efrîn” şarkısının Rojava’yı yaratan ve yaşatanlara armağan ettiklerini belirten Umuda Haykırış, “İnadına halkların özgürlük mücadelesini ve özgür geleceğini haykırmaya devam edeceğiz” diye belirtti.

 

Umuda Haykırış’ınEfrîn şarkısıyla birlikte yayımladığı açıklamanın devamında şu ifadelere yer veriliyor:

Emperyalist haydutların ve işbirlikçi işgalcilerin Ortadoğuyu kan gölüne çevirdiği bir dönemde Rojava devrimi ezilen tüm dünya halkları için bir umut ışığı olmuştur. Ezilen mazlum halkların, özgürlüğe ve kardeşçe yaşama dair umudunu yok etmeye çalışan emperyalistler, faşist Türk devletini bir maşa olarak kullanarak, Afrin’i işgal edip Rojava devrimini yıkmaya çalışmaktadır. Emperyalistlerin Ortadoğu paylaşımından pay sahibi olabilmesi için, Türk devleti yine savaşı ve katliamı seçmiştir.

 

Ama nafile; hiç bir güç örgütlü bir halkın meşru olan özgürlük mücadelesini tanklarla, toplarla, savaş uçaklarıyla sivilleri katlederek yok etmeyi başaramamıştır. Faşist, katliamcı zihniyet dün Kobane’de nasıl yenildiyse, Afrin’de de yenilmeye mahkümdur. İşgalci faşist Türk devletinin savaş politikası yine Kürt Ulusunu yok etmeye yetmeyecektir.

 

Hazırladığımız “Efrin’ şarkımızı Rojava’yı yaratan ve yaşatanlara armağan ediyoruz. İnadına halkların özgürlük mücadelesini ve özgür geleceğini haykırmaya devam edeceğiz.”

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=xsL2CecQ0Oo&app=desktop{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu