GüncelKadın

Beyoğlu’nda takside kadına şiddet!

İstanbul Beyoğlu’nda Fas vatandaşı Chaime isimli bir kadın, bindiği taksinin şoförü Cengiz isimli bir erkek tarafından şiddet maruz kaldı, gözaltına alınan taksi şoförü serbest bırakıldı.

Chaime isimli bir kadın ablasını görmek için İstanbul’a geldi. Taksim’de bir otele yerleşen kadın, şiddet gördüğü gün otelden çıkarak  Cengiz  adlı bir erkeğin kullandığı taksiyi durdurarak bindi.

Chaime Kasımpaşa’ya doğru gitmek istediğini söylemesi üzerine taksici yola koyuldu. Bir süre sonra yoğun trafikte kalan taksici sinirlenerek kadına söylenmeye başlaması ile taksici ile tartışma çıktı.

Cengiz adlı erkek kendisine tepki gösteren Chaime’ye şiddet uyguladı. Araçtan inerek uzaklaşmak isteyen kadın, 22 lira tutan ücreti almak için araçtan inerek peşinden giden taksici tarafından durduruldu.

Chaime’nin kendini korumak için çantayla vurması üzerine Cengiz K, kadını yere yatırarak boğazını sıkarak şiddete devam etti. Şiddet uygulayan erkek ayrıca, kadının cebinden gasp ettiği 30 lirayı alarak taksiyle kayıplara karıştı. Yaşanan şiddet araç kamerasına saniye saniye yansıdı.

Saldırgan serbest bırakıldı

Chaime’nin ihbarı üzerine olay yerine gelen Beyoğlu İlçe polis karakolu polisleri, kadının taksinin plakasını ve sürücünün eşkâlini  verdi.

Şideet maruz bırakılan kadın ise gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Tedavisinin ardından darp raporu alan Chaime  karakolda giderek şikâyette bulundu.

Şikayetin ardından inceleme başlatan polis, taksinin plakasından sürücüsüne ulaştı. Yapılan çalışma sonucunda şiddette bulunan taksi sürücüsü gözaltına alındı. Darp ettiği kadın tarafından teşhis edilen Cengiz karakolda  ifadesi alınarak “kasten yaralama” suçundan adli işlem yapıldı. İfadesi alınan ve işlemleri tamamlanan Cengiz K. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu