Emek

BES “performans sistemine” karşı sokakta

H. Merkezi:Bizler her türlü idari baskıya ve hükümetin özlük-sosyal kazanımlarımıza dönük saldırılarına sessiz kalmayacağız” diyen Büro Emekçileri Sendikası (BES) İstanbul 3 No’lu Şube bugün (6 Şubat) Kadıköy SGK önünde bir araya geldi.

Susma haykır taşerona hayır”, “Asgari yaşamak istemiyoruz”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganlarının atıldığı eylemde “Sosyal Güvenlik Merkezleri’nde kölece çalışma koşullarına hayır” pankartı açıldı.

Basın açıklamasını kitle adına şube sekreteri Aziz Özkan okudu.

Yapılan açıklamada; “AKP hükümeti adım adım iş güvencemizi kaldırmaya hazırlanmakta, kamu hizmetlerini piyasanın ve sermayenin ihtiyaçları doğrultusunda yapılandırmaya, esnek ve kuralsız çalışmayı yaygınlaştırmaya çalışmaktadır. Biz Büro Emekçileri Sendikası olarak, iş güvencemizin kaldırılmasına dönük adımların karşısında duracağımızı, ‘performans sistemi’ adı altında getirilmek istenen kölece çalışma düzenini kabul etmeyeceğimizi ilan ediyoruz. Şu iyi bilinmelidir ki, iş ve yaşam güvencesi en temel insan hakkıdır. Güvencesiz çalışma yaşamı, güvencesiz bir yaşam demektir. Bizler her türlü idari baskıya ve hükümetin özlük-sosyal kazanımlarımıza dönük saldırılarına sessiz kalmayacağımızı ilan ediyor ve tüm kamu emekçilerini bu keyfi ve hukuksuz uygulamalara karşı birlik olmaya davet ediyoruz” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu