Kadın

Berfin 12 saatlik ilk ameliyatından çıktı

İskenderun’da bir erkeğin asitli saldırısı sonucu yüzünde yanık oluşan ve sağ gözünü kaybeden Berfin Özek, Muğla’nın Bodrum ilçesinde 12 saat süren ilk ameliyatından çıktı.

Hatay’ın İskenderun ilçesinde, dershaneden evine giderken uğradığı asitli saldırı sonucu sağ gözünü kaybeden ve yüzünün bir bölümü yanan 19 yaşındaki Berfin Özek, Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaklaşık 12 saat süren ilk ameliyatından başarıyla çıktı.

Bodrum Acıbadem Hastanesi’nde ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 12 saatlik bir ameliyat süreci yaşandığını söyledi.

Büyük değişikliklerin ikinci ameliyatta ortaya çıkacağına işaret eden Mutaf, “Şu anda Berfin’in genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında, onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim. Yaklaşık 12 saat süren bir anestezi ve ameliyat sürecinin sonrasında, mutlaka bu geceyi oldukça zor geçireceğiz. Dikkatli takip edilmesi gereken bir süreç” diye konuştu.

Ne olmuştu?

Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Esentepe Mahallesi’nde, dershaneden eve dönen Berfin Özek(19), eski erkek arkadaşının asitli saldırısına maruz kaldı. Saldırı sonucu sağ gözünü kaybeden ve yüzünün bir bölümü yanan Berfin için kadın örgütleri sosyal medya paylaşımları ve mücadeleleriyle Sağlık Bakanlığı’nı harekete geçirerek, Berfin’in tedavi sürecinin ücretsiz olmasını sağlamışlardı. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu