Güncel

Behçet Uz hastanesi asistanları iş bıraktı!

İzmir: Behçet Uz Hastanesi asistanları bir günlük iş bırakma eylemi yaptı.

“Asistan Hekimlerinin mücadelesini destekliyoruz” yazılı pankart açan Ses İzmir Şubesi asistanların sağlığın ticarileşmesine karşı sağlık hizmet için taleplerini haykıran bir basın açıklaması yaptı.

“Sağlıkta ticaret ölüm demektir”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Asistan hekimler köle değildir” şeklinde slogan atan asistanlar yaptıkları açıklama ile taleplerini dile getirdi. Asistan hekimler temsilcisi İlkay Ayrancı tarafından yapılan açıklamada, uzman hekimler olmaksızın çalışmak istemedikleri, hastane kütüphanesinin kapanmaması, akademik internet hizmeti ücretlerinin 2000 tl’den az olmamasını, yıllık izinlerinin bölünmeden verilmesini gibi bir dizi taleplerin sıralandığı açıklamada taleplerin insanı ve karşılanabilir olduğu vurguladı.

Ayrancı hastane yönetimi ile yaptıkları görüşmede haklı taleplerinin kabul edilmediğini, taleplerinin karşılanıncaya kadar iş bıraktıklarını dile getirerek açıklamalarına son verdi.

Türk Tabibler Yüksek Konseyi adına Fatih Sürenkök bir açıklama yaparak, Aydın’daki mücadelenin kazanımla sonuçlandığını dile getirerek, asistanların bu insanı ve temel taleplerinin karşılanabilir olduğunu belirtti.

Ses İzmir Şubesi tarafından yapılan açıklamada ise asistanların hastalarına daha iyi bir hizmet vermek istediklerini dile getirerek mücadelelerinin anlamlı olduğunu vurguladı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu