Güncel

BDS TÜRKİYE | “Kudüs Filistinlilerindir demeye devam edeceğiz”

İstanbul: BDS Türkiye 20 Ocak’tan bu yana süren Kudüs Nöbeti’nde bu hafta Kadıköy Khalkedon Meydanı’nda buluştu. “Kudüs’ü ve Filistin’i kamuoyunun gündeminde tutmaya ve “Kudüs Filistinlilerindir” demeye devam edeceğiz” denilen açıklamada nöbetlere destek çağrısı yapıldı.

BDS Türkiye (Filistin için İsrail’e Boykot Girişimi) 20 Ocak günü ABD Konsolosluğu önünde başlatmış olduğu Kudüs Nöbetleri’ni farklı tarihlerde ve farklı meydanlarda sürdürüyor. Geçtiğimiz hafta Cumartesi Taksim-Tünel’de yapılan nöbet için BDS Türkiye üyeleri dün (17 Şubat Cumartesi) Kadıköy- Khalkedon Meydanı’nda buluştu.

 

“Nöbetlerimize destek vermeye çağırıyoruz”

Bu haftaki nöbette yapılan açıklamada “BDS olarak, uluslararası hukukun getirdiği yükümlülüklere ve BM dâhil devletler üstü kuruluşların kararlarına hiçbir şekilde riayet etmeyen ve on yıllardır Filistin halkına karşı işlediği suçlar karşısında cezadan tümüyle muaf kalan Siyonist İsrail’in durdurulmasının tek yolunun İsrail’in tüm alanlarda boykot ve tecrit edilmesi, yalnızlaştırılması ve İsrail’e yaptırım uygulanması olduğunu savunuyoruz” denildi. TC devletinin ilişkilerini sürdürmesi kınandı.

“Önümüzdeki süreçte de Kudüs’ü ve Filistin’i kamuoyunun gündeminde tutmaya ve ‘Kudüs Filistinlilerindir’ demeye devam edeceğiz” denilen açıklama “Tüm duyarlı kamuoyunu, Kudüs’e sahip çıkmak, Filistin’in tarihsel haklarına sahip çıkmak ve İsrail’in tüm alanlarda boykot edilmesi mücadelesini yükseltmek üzere, nöbetlerimize destek vermeye çağırıyoruz” sözleri ile sona erdi. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu