Güncel

(Güncellendi) Batman’da Deniz Poyraz açıklamasına saldırı

DenizPoyraz’ın katledilmesine ilişkin Batman’da açıklama yapmak isteyen kitleye polis saldırdı. Saldırıda aralarında belediye eşbaşkanlarının da olduğu çok sayıda kişi işkenceyle gözaltına alındı.

Batman Barış Anneleri Meclisi üyeleri, HDP İzmir İl Örgütü’ne yönelik faşist saldırıda Deniz Poyraz’ın katledilmesine ilişkin açıklama yapmak istedi.

Nasıroğlu İş Merkezi önünde bir araya gelerek basın açıklaması yapmak isteyenlere polis saldırdı.

Deniz Poyraz için yapılmak istenen açıklama polisler tarafından abluka altına alınarak engellendi.

Saldırıda HDP milletvekilleri Mehmet Rüstü Tiryaki ve Necdet İpekyüz ile birlikte grupta bulunanları darp etti. Yerine kayyım atanan Batman Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Demir ve Songül Korkmaz ile TJA Batman Sözcüsü Gülistan Sönük, HDP İl Eşbaşkanı Fatma Ablay ile çok sayıda kişi ise polislerce sürüklenerek gözaltına alındı. Çok sayıda polis Demir’i yere yatırarak işkenceyle gözaltına alırken, HDP’li milletvekili Tiryaki de de üç sivil polis tarafından gözaltına alınmaya çalışıldı.

Deniz Poyraz’ın katledilmesine ilişkin açıklama yapmak isterken darp edilerek gözaltına alınan 16 kişi serbest bırakıldı. Polis saldırısı sonrasında gözaltına alınan yerine kayyım atanan Batman Belediyesi Eşbaşkanları Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, TJA Batman Sözcüsü Gülistan Sönük, HDP İl Eşbaşkanı Fatma Ablay, HDP, Kozluk İlçe Eş Başkanı Ömer Emen, HDP il yöneticileri Emin Şahin, Mecit Çeken, Hüseyin Akman, HDP Gençlik Meclisi Üyeleri Ümit Akbıyık, Şakir Can, Belediye Encümeni Şirin Şen, Kozluk İlçe Yöneticisi Halide Altuboğa, HDP Batman  Merkez İlçe yöneticileri Mehmet Eren, Eşref Büyüktop, HDP üyesi Halise Kaya,Tufan Ekinci Batman Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu