Güncel

Batman İl Sağlık Müdürlüğü’nde yolsuzluk: 6 ayda 3 milyon liradan fazla para aktarılmış

Yolsuzluğa karışan bazı isimlerin korunduğu, söz konusu paraların geri ödenmemesine rağmen bu kişilerin emekli edildiği öne sürüldü.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü’nde maaşlarda yolsuzluk yapıldığı ortaya çıktı. Sağlık Bakanlığı müfettişleri tarafından 69 memur ve 9 mutemedin incelenen bordrolarına göre sadece 6 ayda 3 milyon liralık vurgun yapıldığı belirlendi.

Sözcü’den Başak Kaya’nın haberine göre, Sağlık Bakanlığı müfettişleri 2020 Haziran ayında teftişe başladı. Müfettişler, 6 Nisan 2021 tarihli raporlarını tamamladı ve elde ettikleri delillerle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Yolsuzluğa ilişkin 69 memurun ifadesine başvuruldu. Sadece 6 ayı kapsayan inceleme döneminde 3 milyon 100 bin lira fazla para aktarıldığı belirlenebildi. On yıllık verilerin toparlanarak ilgili komisyona teslim edildiği vurgulandı. Üstelik bu memurların ve mutemetlerin iş ve işlemlerinden sorumlu yöneticilere hiçbir şey olmadı.

Yolsuzluğa karışan bazı isimlerin korunduğu, söz konusu paraları geri ödememelerine rağmen emekli edildiği ileri sürüldü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu