Güncel

Başkan Gonzalo | “Devrimin Muzaffer Sesi Şimdi Yüreklerimizde!”

Halk Ordusu Genel Komutanlığı yaptığı bir açıklama ile Peru devleti tarafından katledilen Başkan Gonzaloyu andı.

Türkiye Komünist Partisi-Marksist Leninist’e bağlı Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu Genel Komutanlığı tarafından yapılan”Devrimin Muzaffer Sesi Şimdi Yüreklerimizde!” başlıklı açıklamada, ABD emperyalizmi ve onun kuklası olan Peru devletinin, tüm ağır tecrit koşullarını Başkan Gonzalo üzerinde uygulayarak hastalığının tedavi edilmemesini sağladığı ve zamana yayılmış bir “öldürme” planı gerçekleştirdiği, emperyalistler ve onların kuklaları olan devletlerin er ya da geç bu politikaların hesabını vereceklerine değiniilerek, Başkan Gonzalo’nun, yaşamı boyunca savunduğu Marksizm-Leninizm-Maoizm’den asla taviz vermediğinin, tüm karşı-devrimci saldırı ve ağır tecrit koşullarına karşın son nefesine kadar mücadele etmeye devam ettiğinin altı çizildi.

https://www.tkpml.com‘da yer alan açıklamada şu sözlere yer verildi:

“Kafeslere kapatılarak ya da deniz altındaki zindana konularak sesi kesilmek istenmiş, türlü propagandalarla komünist kişiliği/önderliği karartılmak istenmiştir. ’92 yılına kadar MLM ideolojisini Peru özgüllüğüne uyarlama başarısı sergileyen Başkan Gonzalo, düşmana esir düştükten sonra da mücadelesinden asla vazgeçmemiş, 30 yıl süresince bulunduğu tutsaklık koşullarında devrimin parlayan yıldızı olarak kavga yaşamına devam etmiştir.

Peru’nun emekçi halkı ve işçi sınıfı PKP’nin ve dünya komünist hareketinin bu saygın komutanını, Maoist önderini ve parlayan yıldızını asla unutmayacak. Onun bıraktığı bayrağı And Dağları’nın burçlarında taşımaya devam edecektir. Peru komünistlerinin onun düşmanın zindanlarında ve mahkemelerinde seslendirdiği Enternasyonal Marşı daha gür bir şekilde haykıracaklarına inancımız tamdır.

Kaybımız ağır ancak devrime olan inancımız büyüktür. Peru halkının ve dünyanın tüm ezilenlerinin bağrında yanan devrim ateşi daha fazla harlanmaktadır. Gonzalo yoldaş, kavga yaşamı ile tüm ezilen dünya halklarına büyük bir miras bırakmıştır. Bu miras bizlere büyük umutlar sunmakta, devrimin güzergahını aydınlatmaktadır. Gonzalo yoldaşı, kavgamızın kızıl güzergahında, savaşımızın sancağında, öfkemizin mavzerinde yaşatacağımıza söz veriyoruz.”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu