GüncelManşet

Bakırköy’den Kadın tutsaklar: “Tek tip giymedik, giymeyeceğiz”

H.Merkezi: Bakırköy Kadın Hapishanesi’nde tutsak olan MLKP, PKK, TKEP-L, TKP/ML dava tutsakları, tek tip elbise saldırısına boyun eğmeyeceklerini belirten bir açıklama yayınladı.

Bakırköy Kadın Hapishanesi’nde kalan MLKP, PKK, TKEP-L, TKP/ML dava tutsakları, tek tip dayatmasıyla ilgili açıklama yayınladı.

Kadın tutsaklar, “Bakırköy zindanındaki devrimci kadın tutsaklar olarak duyuruyoruz ki, binlerce yıllık ezilen ama baş eğmeyen kadınlar gibi bizler de tek tip elbise saldırılarına asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Efrin’e yönelik işgale ve Rojava’ya yönelik saldırıları da kınayan tutsakların açıklamasının tamamı şu şekilde;

Yaşamın her alanında varlık yokluk savaşı sürmekte. 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL ile özel yaşamlarımıza dahi hükmetme amacına soyunmuş iktidar, devrimci tutsaklara karşı yeni bir saldırı başlatmıştır. Tek tip elbise!

 

Bu zamana kadar, tek tek farklı hapishanelerde farklı uygulamalarla devrimci tutsakları sindirmek, ezmek, kimliksizleştirmek ve işçi ve emekçi halklarla bağını koparmak için her türlü yol ve yöntemi benimsemiş, ancak amaçlarına ulaşamamıştır. 12 Eylül darbe koşullarında bile bizleri tek tip elbisenin içine hapsedemedi, bundan sonra da başaramayacaktır.

 

Bakırköy zindanındaki devrimci kadın tutsaklar olarak duyuruyoruz ki, binlerce yıllık ezilen ama baş eğmeyen kadınlar gibi bizler de tek tip elbise saldırılarına asla boyun eğmeyeceğiz.

 

Faşist TC ordusunun Efrin özelinde Rojava’ya saldırısını kınıyoruz. Halklara yönelik bu saldırıyı mücadelelerimizi yükselterek karşılıyoruz. Mücadelemizi dışarıdaki mücadeleyle birleştirip zafere taşıyacağız.

 

Tek tip giymedik, giymeyeceğiz.

 Bimre faşizm bijî tekoşina me.

Devrimci tutsaklar teslim alınamaz

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu