GüncelKadın

Bakanlık “Ped satış yasağı yok” derken, birçok markette ped satış bölümleri kapalı

İçişleri Bakanlığı'ndan bir yetkili pedler hijyen maddesi olduğu için, pedlerin satışında bir kısıtlama yok dedi fakat birçok markette pedlerin satıldığı bölümler kapalı.

Sosyal medyada A101 ve Migros gibi kimi büyük zincir marketlerde pedlerin satıldığı bölümlerin kapatıldığı, müşterilerin bu bölümlere ulaşmasının engellendiği fotoğraflar yansımıştı.

İçişleri Bakanlığı yetkilileri, pedin hijyenik madde kategorisinde olduğunu belirterek, “Öyle bir yasak yok” değerlendirmesinde bulundu.

Hürriyet gazetesinden Ece Çelik’in haberine göre, Konuşmamız Gerek Platformu Başkanı İlayda Eskitaşçıoğlu, “Genelge metninin hiçbir yerinde menstürel ürünler geçmediği için dev bir kafa karışıklığı yaşanıyor. Hijyenik ped, tampon gibi ürünler lüks kozmetik ürünü değil, temel ihtiyaçtır. Satış yasağının uygulanmaması gerekir” dedi. İçişleri Bakanlığı yetkilileri de pedlerin hijyenik madde kategorisine girdiğini belirterek, “Öyle bir yasak yok” ifadesini kullandı.

En az 16 milyon insanın çalıştığı “tam kapanma” sürecinde İçişleri Bakanlığı her gün yeni bir genelge yayınlıyor. Bakanlık tarafından yayınlanan her yeni genelde halkta büyük kafa karışıklığına ve öfkeye neden oluyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu