Gençlik

Bakan Kılıç’tan kameralara poz

İzmir: Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, Adana’da öğrenci yurdu ziyareti sırasında Emre Ersel isimli bir öğrenci tarafından protesto edildi.

“Biz ODTÜ’de uyarmıştık. Çukurova Üniversitesi’ne neden geldiniz? Buraya AKP giremez” diye bağıran Emre Ersel elindeki yumurtayı bakana atmak istedi ancak polisler ve bakanın korumaları tarafından gözaltına alındı.

Karakola götürülen Ersel daha sonra serbest bırakıldı ve polisler tarafından bakanın yemek yediği restorana götürüldü. Burada bakanla konuşan Emre daha sonra yaptığı açıklamada bakanın konuşmaları, burjuva medyanın aktarımları bir yana “bakanın iyi niyetli olduğuna inanmıyorum” dedi. Burjuva medya bakan karakoldan çıkarttı, yurttan attırmayacak, abi gibi konuştu, empati kurdu vb. değerlendirmeler yapsalar da Emre yaptığı açıklama ile “biz zaten serbest bırakılmıştık” dedi. Bakanın kendisine, ‘Bir daha yapma’, ‘Sen üniversite öğrencisisin, ilerde iş bulmaya çalışacaksın’, ‘kolektiflerden ayrıl’ vb. dediğini belirterek, bakan ‘İnsanlara, bizi protesto eden öğrencilere el uzatıyoruz’ demek, basına fotoğraf vermek için bizi çağırdı.” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu