Güncel

Ayten Öztürk’ten 10 Haziran’daki duruşmasına çağrı

Ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle üç yıldır tutuklu yargılanan Ayten Öztürk, kamuoyunu 10 Haziran'da Çağlayan Adliyesi'nde görülecek olan duruşmasına davet etti.

Lübnan’da gözaltına alındıktan sonra 6 ay boyunca kendisinden haber alınamayan Ayten Öztürk, çıkarıldığı mahkemede yaşadığı işkenceyi, “Mahkeme Lübnan’dan kaçırılmama ilişkin hiç bir araştırma yapmadı.

6 ay boyunca her gün işkence gördüm. O işkencehanede 7 kişi vardı. Halen bu işkence nedeniyle vücudumda yaralar var. Bu dava bir kişinin öldürülmesi davası değildir. İşkencenin kapatılması davasıdır” sözleriyle anlatmıştı.

Ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle üç yıldır tutuklu yargılanan Ayten, 10 Haziran’da görülecek olan duruşması için çağrıda bulundu.

“Duvarların içine benimle birlikte gömülmek istenen işkence gerçeği ve insanlık onurudur. Adalettir!” diyen Ayten, tutuklu bulunduğu Silivri Cezaevi’nden gönderdiği mektupla, herkesi 10 Haziran’da Çağlayan Adliyesi 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 13.00’da görülecek olan duruşmasına davet etti. (Jinnews)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu