Dünya

Aysel Tolu Ulm’de son yolculuğuna uğurlandı

Pazar günü hayatını kaybeden Ulm İşçi ve Gençlik Derneği (AJK) üyesi Aysel Tolu yoldaşları, ailesi ve sevenleri tarafından son yolculuğuna uğurlandı.

Ulm: Pazar günü yaşamını yitiren Tolu için bugün cenaze töreni düzenlendi. Gülbahar ve Tacim Tolu çiftinin kızları ve Sakine, Diren ile Pınar’ın kardeşleri Aysel, yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreniyle, Ulm Merkez Mezarlığında defnedildi.
Yoğun yağışa rağmen çok sayıda kişinin Aysel’e veda etmek için geldiği törende, üyesi olduğu Ulm İşçi ve Gençlik Derneği (AJK) temsilcisi bir konuşma yaptı. Alevi dedesi dini konuşma ve dualarını gerçekleştirdi.
15 yıl önce kalbi duran Aysel Tolu, zor koşullarda da olsa mücadeleden kopmadı ve insan hakları kavgası verdi. Durakta beklerken kalbi duran Aysel, tesadüfen orada bulunan bir doktor sayesinde hayata döndürülmüştü. Ancak geri kalan 16 yılını engelli bir durumda geçirmek zorunda kaldı.
Son yolculuğunda Aysel’i AJK, AGİF ve SKB’den çok sayıda yoldaşı yalnız bırakmadı. Alevi Kültür Merkezi, ATİF, DKTM, Partizan, ADHF ve SYKP gibi çok sayıda kurumdan da cenaze törenine katılım gerçekleşti.
Cenaze törenine katılanlar, daha sonra, Ulm Tohum Kültür Merkezi’nde verilen yemeğe katıldı. Aile, yakınları ve yoldaşları taziyeleri burada da kabul ettiler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu