Güncel

“ATİK ile dayanışma halklara karşı sorumluluk”

H. Merkezi: Tekirdağ Hapishanesi’nden tutsak Partizanlar, ATİK’li tutsaklara ilişkin demokratik kurum ve kilere dönük bir açıklama yaptılar. Açıklamada “ATİK ve ATİK tutsaklarıyla dayanışma içinde olmak saldırıları teşhir-protesto etmek halklara karşı bir sorumluluktur” denildi.

Tekirdağ 1 Nolu F Tipi Hapishane’de bulunan tutsak Partizanlar ATİK’li tutuklularla dayanışma amaçlı bir açıklama yaptılar. Çeşitli devrimci, demokrat çevrelere, TTB, TİHV gibi örgütlere yollanan açıklamada ATİK’in, Türkiyeli emekçilerin Avrupa’daki örgütlü mücadelelerinin bir parçası olduğuna vurgu yapan tutsak Partizanlar, “O sadece Türkiyelilerin değil aynı zamanda Avrupa’daki diğer göçmenlerin ve Avrupa halklarının da çıkarlarını savunmuş, onlarla dayanışmayı görev kabul etmiştir. O ezilen halkların haklarını ve mücadelesini savunur, destekler” dediler.

ATİK’e dönük saldırıların nedeni olan Rojava-Kobanê direnişine destek vermesine değinen tutsaklar, “Kürt ulusu ve hareketiyle dostluk-dayanışma amaçlı ilişki geliştirilmesi bile emperyalistleri ve uşaklarını rahatsız etmekte ve bir suçlama olarak bu da iddianamede yer almaktadır. Bu, onların halkların devrimci birliği ve dayanışmasından ne kadar korktuğunun da göstergesidir. Ancak ne yaparlarsa yapsı8nlar halkların mücadelesini yok etmeleri mümkün değildir” dedi.

Bu saldırılara karşı durmak her şeyden önce halkın mücadelesine ve geleceğine sahip çıkmaktır” diyerek mücadele ve dayanışma çağrısında bulunan tutsaklar, açıklamalarını, “Çünkü saldırı ATİK şahsında halkların birlik, mücadele ve dayanışmasını hedeflemektedir. Bu yüzden ATİK ve ATİK tutsaklarıyla dayanışma içinde olmak saldırıları teşhir-protesto etmek halklara karşı bir sorumluluktur” sözleriyle sonlandırdılar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu