Güncel

Atina’da Maraş, Hapishaneler ve Roboski Katliamları ile ilgili anma

Yunanistan Eylem Birliği Platformu Türkiye/Kürdistan, Atina’da Maraş, 19 Aralık Hapishaneler ve Roboski Katliamları ile ilgili bir anma örgütledi

Atina: Yunanistan’ın başkenti Atina’da Maraş, 19 Aralık Hapishaneler ve Roboski Katliamları ile ilgili bir anma örgütlendi ve anmada katliamlara karşı örgütlenme çağrısı yapıldı. Yunanistan Eylem Birliği Platformu Türkiye/Kürdistan tarafından örgütlenen anma etkinliği, Kürdistan Kültür Merkezi’nde 19 Aralık 2019 tarihinde saat 16:00’da açılış konuşmasıyla başladı.

Açılış konuşmasının ardından kitle başta Maraş, 19 Aralık Hapishaneler ve Roboski’de katledilenler olmak üzere tüm devrim ve demokrasi şehitleri için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Ardından etkinliği örgütleyen Eylem Birliği’nin metni okundu. Metinde, Maraş, 19 Aralık Hapishaneler ve Roboski katliamlarının “bir devlet geleneği ve politikası olduğu” vurgulandı ve Faşizm var olduğu müddetçe, Türk-Kürt uluslarının ve çeşitli inanç ve milliyetlere mensup halkımızın katliam saldırılarına maruz kalması olasıdır. Faşizmin bu saldırganlığına karşı örgütlenmek ve mücadele etmekten başka yol bulunmamaktadır” denildi.

Anma etkinliğinde, Özgür Fındık imzalı “Şafağın Göz Yangını” isimli belgeselin gösterimi yapıldı. Ardından etkinlik sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu