Güncel

“Şartlı” serbest bırakılan katırlara şimdi de “ahır hapsi”

H. Merkezi: Şırnak’ta askerler tarafından gözaltına alındıktan sonra “İşlemleri daha bitmedi, satılmasınlar” denilerek “şartlı” serbest bırakılan katırların ahıra kapatıldığı öğrenildi.

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre, katırların tutulduğu ahırın kapısı, sadece hayvanlara gün içinde verilen iki yem sırasında açılıyor.

Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Yemişli köyünde, geçtiğimiz haftalarda C.A. adlı kişiye ait 4 katır, üzerinde kaçak sigara olduğu gerekçesiyle askerler tarafından gözaltına alınmıştı.

Katırların serbest bırakılması için karakola giden kişilere, “Katırlar şu an gözaltında. İşlemleri sürüyor. İşlemleri bittikten sonra Uludere Savcılığı’na sevk edilecek” yanıtı verilmişti.

 

Katırlar “işlemler bitmeden satılmasın şartıyla” sahibine teslim edildi

Mezopotamya Ajansı tarafından olayın haberleştirilmesinin ardından 20 Şubat’ta katırlar, “İşlemleri daha bitmedi. İşlemler bitmeden satılmasınlar” şartıyla sahibine teslim edildi.

Serbest bırakılan katırlar daha sonra sahibi tarafından köydeki evinin yakınlarında bulunan ahıra kapatıldı. Ahırın kapısının sadece katırlara yem verildiği vakit açıldığı biliniyor.

İlk kez görüntülenen katırların, ‘işlemlerinin sona ermesinin ardından hapsedildikleri ahırdan çıkarılacağı’ belirtiliyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu