Dünya

Arap İşçileri Sendikası’ndan Tel Aviv’e yürüyüş çağrısı

H. Merkezi: Arap İşçileri Sendikası, bir açıklama yayınlayarak Filistin halkını, Batı Şeria’da İsrail tarafından tarafından işlenen cinayetlere karşı protestoya çağırdı.

Geçtiğimiz günlerde Nablus’un güneyinde Doma köyünde oturan Filistinli bir ailenin evini kundaklayan ve 18 aylık bebek Ali Devabişe’nin yaşamını yitirmesine ve ailenin diğer üyelerinin ağır yaralanmasına neden olan İsrail saldırısının ardından Arap İşçileri Sendikası bir açıklama yayınladı.

 

Filistinliler yürüyüşü gerçekleştirilecek

Arap İşçileri Sendikası, Filistin halkını ve Filistinli emekçileri, Batı Şeria’da kolonlar tarafından işlenmiş cinayetlere karşı protestolarını yükseltmeye çağırır” diyen sendika, Devabişe ailesine yönelik saldırının ardından eylemlerin arttığına dikkat çekerek “Yüzlerce genç Filistinli Nasıra, Şafa Amer ve Hayfa’da sokaklara indiler ve Tel Aviv’e giden yolları kestiler. İsrail polisiyle bu gençler arasında çatışmalar başladı” dedi.

Sendika daha sonra Tel Aviv’e yönelecek bir Filistinliler Yürüyüşü gerçekleştirileceğini ve bunun duyurusunun yapılmaya başlandığını belirterek tüm Filistin halkını ve Filistinli emekçilerini bu yürüyüşe çağırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu