Güncel

Antakya’da siyasetçi, eğitimci ve avukatlara operasyon: 34 gözaltı

H. Merkezi: Antakya, İskenderun ve Samandağ’da, HDP yöneticileri, Eğitim Sen üyeleri ve avukatların evlerine yapılan operasyonlarda en az 34 kişi gözaltına alındı.

Antakya, Samandağ ve İskenderun’da sabah saatlerinde birçok eve eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Gerçekleştirilen operasyonda HDP il ve ilçe eş başkanları, yöneticileri, SODAP, SYKP, EMEP ve Eğitim-Sen üyeleri ve avukatların da olduğu en az 34 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında HDP’li Dilek Dalpan, Ali Lale, Sultan Başaran, EMEP İskenderun ilçe yöneticisi Yusuf Gülşen, SYKP il yöneticisi Talat Oruç, SYKP üyeleri Ali Karasu, Tuncay Yılmaz, Mehmet Karlıdağ, Eğitim Sen üyeleri Nidal Çay, Gülüzar Işık ve Umut Hakan Güngör bulunuyor. HDP Hatay İl Eş Başkanı Şükran Cabir Dağ ile avukat Adnan Eryılmaz‘ın evlerinde aramanın devam ettiği öğrenildi.

Şu ana kadar 34 kişinin gözaltına alındığı öğrenilirken, gözaltı sayısının artabileceği ifade ediliyor. Operasyonun gerekçesi hakkında bilgi edinilmezken, gözaltına alınanların Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü belirtildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu