Güncel

Amed de adım başı karakol!

H.Merkezi: Amed de özyönetim direnişleri sırasında kenti adeta açık hapishaneye çeviren devlet şimdide bunu kalıcı halet getiriyor. Amedin özellikle Sur ve Bağlar ilçelerinde hazırlanan karakol projelerinin yapımına başlandı.  Karakollar, kentin en önemli noktalarına yerleştiriyor. Karakol inşaatlarının yapıldığı yerlerden ikisi yine kentin önemli noktalarından olan Batıkent kavşağı ve Bağlar.

Bağlar’daki karakol ise bir zamanlar sağlık ocağı olan yerde inşa ediliyor. Bu karakolların inşaatları neredeyse tamamlanmak üzere ve her iki karakol arasında 1 kilometre bile mesafe yok.

Karakolların çevresinde sürekli olarak dolaşan zırhlı araçlar ise adeta halkın üzerine korku salmak için uğraşıyor.  Bağlar’daki 2 Nolu Sağlık Ocağı’nın karakol yapılmak üzere yıkılmasına çevre halkı ayrıca tepkili. karakol önlerine konulan beton bariyerler ve park edilen zırhlı araçlar da hem trafiği felç ettiği hem de tehlike arz ettiği için tepki alıyor.

Son olarak trafik şube müdürlüğü önünde bulunun polis bariyerleri iki çocuğun yaralanmasına neden olmuştu. Bağlar’da mahallelerine karakol yapılmasına karşı imza toplayarak dilekçe yazan halk karakola çağrılarak ifadeleri alındı.

 

Kaynak: Gazete Karınca

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu