Güncel

AKP’li ilçe başkanı, noter oldu

"Hem İlçe Başkanlığı hem de noterlik yapmaya devam edeceğim. Türkiye'de şu an örnekleri çokça mevcut"

AKP Bafra İlçe Başkanı Avukat İbrahim Semiz, Sinop’un Durağan İlçe Noteri olarak atandı.

Semiz, noter ve ilçe başkanlığı görevini birlikte sürdüreceğini açıklarken; “Türkiye’de şu an örnekleri çokça mevcut” dedi.

AKP Bafra İlçe Başkanı Av. İbrahim Semiz, Sinop’un ilçesi Durağan’a noter olarak atandı. Semiz’in Durağan da göreve başladığı öğrenildi.

Açıklama yapan AKP İlçe Başkanı Semiz, “2020 yılı Eylül ayında dördüncü kez AK Parti ilçe başkanı oldum. İlçe kongresi olmadan önce İl Başkanımız Av. Ersan Aksu ile istişare ettikten sonra noterlik başvurusunda bulundum. Başvurum ise Temmuz ayında kabul edildi. Bende göreve başladım. Noter başvurum kabul edildikten sonra İl Başkanımız Av. Ersan Aksu ile istişare ettik, İlçe Başkanlığını hem de noterlik yapmaya devam edeceğim. Türkiye’de şu an örnekleri çokça mevcut” ifadelerini kullandı.

Türkiye Noterler Birliği Başkanı, Samsun 1. Noteri Dursun Cin ise, noterlerde siyaset yasağının olmadığını belirterek, “Noterlerde siyaset yasağı yok. Noterler, bir partinin üyesi, ilçe başkanı veya il başkanı olabilir. Ancak seçimle gelirse, belediye başkanı veya meclis üyesi olursa o zaman noterlikten ayrılması gerekiyor” dedi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu