Güncel

Adana’da sosyal medya, Mardin’de 15 Şubat gözaltıları

Adana ve Mardin'de onlarca kişinin evine yapılan baskınla gözlatına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı sosyal medya üzerinden “PKK propagandası yaptıkları” iddiasıyla 10 kişi hakkında gözaltına verilirken, 15 Şubat gerekçe edilerek Mardin kent merkezi ve ilçelerinde yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

İl “Emniyet Müdürlüğü” Terörle Mücadele Şubesi polisleri tarafından Adana merkez ile Ceyhan ilçesinde bu sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarında 8 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar sağlık kontrollerinin ardından İl “Emniyet Müdürlüğü” TEM Şubeye götürüldü.

Mardin’de onlarca kişi 15 Şubat gerekçesiyle gözaltında

PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanmasıyla Türkiye’ye getirilmesinin 21’inci yılı nedeniyle gerçekleştirildiği kaydedilen operasyon kapsamında Mardin’de çok sayıda kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. Dargeçit, Nusaybin, Kızıltepe ve merkez Artuklu ilçesinde yapılan ev baskınlarında çok sayıda kişi gözaltına alındı.
Dargeçit ilçesinde dün sabah saatlerinde polis ve özel harekat timleri birçok eve baskın düzenledi. Yapılan ev baskınları sonucu Turgut Oğuz, Ahmet Seyhan, Mazlum Açar ve henüz ismi öğrenilemeyen bir kişi gözaltına alındı.
Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen kişilerin Mardin TEM şubesine götürüldüğü öğrenildi. Kızıltepe’de ise Sait Sırdaş isimli bir genç gözaltına alınırken, Nusaybin ilçesinde Abdulselam Nergiz ve Mehmet Yağız adında iki kişi de aynı gün içerisinde gözaltına alındı.
Yine Mardin Merkez Artuklu ilçesinde Artuklu Üniversitesi öğrencisi Duygu Aykut isimli bir gencin de gün içinde gözaltına alındığı öğrenildi. KYK’ya bağlı kız yurdunda kalan Duygu’nun yurtta bulunan odasına giden polislerin Duygu’nun eşyalarını karıştırdığı ve dolabının fotoğrafını çektiği öğrenildi. Gözaltına alınanlar Mardin TEM Şubede tutulurken kente gözaltına alınanların sayısının artabileceği kaydedildi.
(Haber Merkezi)
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu