Güncel

Adalet Nöbeti’nde 130. gün: Katiller ortalıkta geziyor

Emine Şenyaşar, "Ailemi katledenler ortalıkta geziyor" sözleriyle, faillerin cezasız bırakılmasına bir kez daha tepki gösterdi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 24 Haziran 2018 seçimleri öncesi AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı “adalet” nöbeti 130’uncu gününde devam ediyor.

Urfa Adliyesi önünde nöbete başlayan Emine Şenyaşar, yaşadıklarının zulüm olduğunu, savcıyla görüşemedikleri gibi adliye binasına da alınmadıklarını vurguladı. Cezaevindeki oğlunun durumuna dikkat çeken Emine, “Ben oğlumun bırakılmasını istiyorum. Ailemi toprağa gömdüler. En azından oğlumu bıraksınlar. Sürekli bizi gözaltına alarak bize zulmediyorlar. Oğlum tek kişilik bir odada tutuluyor. Bu nasıl bir adalet. Ailemi katledenler ortalıkta geziyor. Çocuklarımın suçsuz olduğunu Cumhurbaşkanı da biliyor. Bize bir çözüm bulsunlar, biz de evimize gidelim. Hastane kayıtlarımızı ortaya çıkarsınlar” şeklinde konuştu.

Dijital medya hesabı üzerinden paylaşım yapan aile, İstanbul merkezli Halkların Köprüsü Derneği’nin destek ziyaretine dair görüntüyü “ŞANLIURFA ADALET SARAYI(!)NIN ÖNÜNDE ADALET MÜCADELEMİZ 130.günde..” mesajı ile yayınladı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu