GüncelManşet

9. Konferansımızı Örgütlemeye, Divan Toplantısına

 

H. Merkezi: Yeni Demokrat Gençlik yaptığı bir açıklama ile tüm YDG’lileri, halk gençliğini 15-16 Kasım’da Ankara’da düzenleyeceği ve 9. konferansını örgütleyeceği divan toplantısına çağırdı. Açıklamayı güncelliğinden dolayı yayımlıyoruz.

“9. Konferansımızı Örgütlemek İçin Divan Toplantısında Buluşalım!

Ortadoğu’da ezilen halklar üzerindeki baskı, şiddet ve terörün devam ettiği buna karşılık mücadele ve direnişin sürdüğü bir süreci yaşıyoruz. Emperyalistlerin hegemonya kurmak adına kan gölüne çevirdiği Ortadoğu, her gün yeni gelişmelere gebe. Emperyalistler, yarattıkları, besledikleri ve büyüterek bugüne getirdikleri gerici örgütler aracılığıyla Ortadoğu halklarının direnişini manipüle etmeye, yönünü değiştirmeye çalışıyor. Suriye’de tamda bunu yaptılar. Suriye halkının haklı direnişine gerici çeteler eliyle müdahale eden emperyalistler, bölgede terör estiriyorlar.

El-Kaide, El-Nusra ve bugün öne çıkardıkları IŞİD vb. çeteler, Suriye, Irak halklarını kıyımdan geçirdiler. Söz konusu gerici çetelerin bugün Kobanê özgülünde sergilediği katliamcı saldırıları, tüm Ortadoğu halklarını tehdit ediyor.

 Bu politikanın coğrafyamızdaki ayağını ise AKP hükümeti örgütlüyor. Suriye’de derinden batağa saplana dış politika, çeşitli milliyetlerden halkımıza kan, gözyaşı, baskı ve zulümden öte bir şey getirmiyor. Kürt ulusunun Suriye Kürdistanı’nda sergilediği direniş, AKP’nin bu coğrafyada yaşanan gelişmelere yönelik duyarlılığın nedenini de anlatıyor. Kürt ulusunun Rojava’da geleceğine sahip çıkarak, kendi yönetimlerini inşa etmesi, Türk hâkim sınıflarında büyük bir korku ve endişe kaynağı aynı zamanda büyük bir düşmanlık yaratmıştır. AKP’nin destelediği gerici çetelerin Kobanê özgülünde yapmaya çalıştığı, Kürt ulusunun iradesini kırmak, geleceğini ellerinden almak, köleleştirmekti. Ne var ki Kobanê’de ve coğrafyamızda Kürt halkımızın sergilediği direnişle hesapları boşa düşmüş, hevesleri kursaklarında kalmıştır.

9. Konferansımıza, Rojava ve Şengal’e özgülediğimiz kampanyamızın coşkusu ve heyecanıyla yürüyoruz. YDG olarak yoğun, canlı bir yılı geride bıraktık. Örgütümüzün bir yıllık faaliyetini analiz etmek, ülkemiz ve bölgemizdeki gelişmeleri tartışmak ve buradan hareketle üzerimize düşen görevleri saptamak ve somutlamak üzere konferansımızı gerçekleştireceğiz. Konferansımızın içeriğini, başlıca gündemlerini belirlemek ve tartışmak amacıyla divan toplantısında buluşuyoruz. Divan toplantımız, konferansımızın genel çerçevesini belirleyeceğimiz, gündemlerini oluşturacağımız, tartışmalara ev sahipliği yapacaktır.

Emperyalistlerin Ortadoğu’da ki kanlı oyunlarına, gerici çetelerin katliamlarına, AKP’nin savaş çığırtkanlığına karşı sesimizi yükseltmek, Kobanê’de sergilenen direnişin ruhunu büyümek ve mücadeleyi yükseltmek için 9. konferansımıza!

Gündemler:

* Kampanya Değerlendirmesi, Geçmiş Süreç;

Konferansın Örgütlenmesi:

Gündemler

*Geçmiş Süreç; (Kitle Çalışması, Refleks Kabiliyetimiz, Demokrasinin Kavranışı Eksenli)

*Kadın Faaliyetimiz

*Lise Çalışmamız

*Politik Gündem:

-Ortadoğu, Emperyalist Kapışmanın Merkezinde

-AKP’nin Dış Politikası,

-Rojava Direnişi, Görevlerimiz!

*Önümüzdeki Süreç, Yönelimimiz

Yer: Nisan Yayımcılık Ankara İrtibat Bürosu

 Mithatpaşa Caddesi 31/31 Kızılay -0312 433 10-23- Ankara

Tarih: 15-16 Kasım

Yeni Demokrat Gençlik

Kaynak: http://yenidemokratgenclik.net

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu