Güncel

24 NİSAN | Tutsak Partizan “Özgür gelecekte buluşuncaya değin… Asla düşsüz kalmayalım!”

Proletarya Partisi’nin 46. Kavga yılını selamlayan Kandıra 2 No’lu F Tipi Hapishane’den Tutsak Partizan, gazetemize gönderdiği mektupta “Yeni bir dünyayı inşaya kendimizden başlayacağız. (…) Bu bilinçle üç büyük dev ateşten; yenilgilerden, kitlelerden ve düşmandan öğrenmeye devam edeceğiz” dedi. Mesaj şu şekilde:

Nisan güneşimizin yeni kavga yılına bin selam!

Şan ve şeref olsun yaratanlara-yaşatanlara!

Zorunluluklar dünyasından özgürlükler dünyasına doğru başlatılan uzun ve zorlu yürüyüşe küçük Avrasya topraklarında mütevazı bir ışık parçası olarak katılan Nisan Güneşimizin 46. kavga yılını kuşanmaya hazırlanıyoruz.

46 yılın birikimi ve ödenen bedelleriyle uyumlu bir yerde olmadığımızın bilincindeyiz. Bu bilinç tarihi görev ve sorumluluklarımızı daha büyük ve ağır kılmaktadır.

Yeni bir dünyayı inşaya kendimizden başlayacağız. 46 yılın olumlu-olumsuz tüm deneyimleri yenilenme mücadelemizde yararlanacağımız en değerli hazinemiz olacaktır. Kendi hata ve yenilgilerimizden öğrenebileceğimiz oranda yol alacağımızı biliyoruz. Bu bilinçle üç büyük dev ateşten; yenilgilerden, kitlelerden ve düşmandan öğrenmeye devam edeceğiz.

Yaralarımızı sarıp, eksikliklerimizi tamamlayarak özgür geleceği gün içinde inşa etmeye kararlılıkla devam edeceğiz. Bu çabanın ortağı ve parçası olmak için karınca-kararınca mücadele eden tüm düşdaşlara sonsuz başarılar.

Özgür gelecekte buluşuncaya değin… Asla düşsüz kalmayalım!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu