Kültür&Sanat

24. İzmir Kitap Fuarı başladı

24. TÜYAP İzmir Kitap Fuarı, kapılarını okuyuculara açtı. Fuar'da, Güldünya, Aram ve Sol yayınlarına bu yıl da yer verilmedi.

H. Merkezi: Bu yıl 465 yayınevi ve demokratik kitle örgütünün katılımıyla düzenlenen 24. İzmir Kitap Fuarı, kapılarını kitapseverlere açtı. 6-14 Nisan tarihleri arasında Kültürpark Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleştirilecek TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda, Güldünya, Aram ve Sol yayınlarına yer verilmezken, Ava, J&J, Na ve Kil, Peywend ve Avesta yayınlarının bazı kitaplarını bulmak mümkün. Fuar, yaklaşık 120 kültür etkinliğine ev sahipliği yapacak. Bu yılki onur konuğu ise şair Hidayet Karakuş.
ÖYKÜ ARİN İZİN KÖK HÜCRE BAĞIŞI YAPILACAK
“Kök hücre bağışçısı olun, umut olun” çağrısının da yapılacağı fuar alanında Kızılay kan aracında Öykü Arin ve tüm lösemili hastalara kök hücre bağışı için kan verilebilecek.
Söyleşi günleri: 
Halkların Demokratik Kongresi (HDK) önceki dönem Eş Sözcüsü Onur Hamzaoğlu, 10 Nisan Çarşamba günü “Akademi Sözün ve Eylemin Özgürlüğü” konulu söyleşi ile kitapseverlerle buluşacak. Fuarda, ayrıca Kandıra Cezaevi’nde tutsak bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP) önceki dönem Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın cezaevinde yazdığı Seher, HDP 26 Dönem Milletvekili İdris Baluken’in yazdığı
“Üç Kırık Dal” ve Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde bulunan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önceki dönem Eşbaşkanı Gültan Kışanak’ın yazdığı “Kürt Siyasetinin Mor Rengi” adlı kitaplar Dipnot Kitabevi’ne ait 710 Nolu stantta, okuyucularla buluşacak. Ayrıca stantta 13 Nisan Cumartesi günü HDP’li vekiller Ahmet Şık, Serpil Kemalbay ve Meral Danış Beştaş katılımıyla imza günü düzenlenecek.
Öte yandan Kadın Yazarlar Derneği, 9 Nisan Salı günü 1 Nolu Konferans Salonu’nda “Kadın yazarlar Derneği 10 Yaşında” adlı söyleşi düzenleyecek. Söyleşiye, yazarlar Sevim Korkmaz Dinç, Nevzat Süer Sezgin, Derya Şaşman Kaylı, Hülya Soyşekerci, Sevgi Çifter, Kamile Yılmaz, Gülsüm Öz, Gülseren Engin, Lider Erşan ve Emine Şimşek Emiral katılacak.
Ava Yayınlarının düzenlediği ve yazarlar Roni War ile Gani Türk’ün konuşmacı olarak katıldığı “Kürt Sözlü Edebiyatında Masal (Balığın Gülüşü)” adlı söyleşi ise 10 Nisan’da saat 18.45’de 1 Nolu Konferans Salonu’nda gerçekleşecek
Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu