GüncelKadın

18 Mayıs | Rojava’dan bir KKB’li: Kaypakkaya yoldaşı anmak, her alanda “Eylem”leşmektir!

Biz komünist kadınlar olarak partimizi ileriye taşıyacak olan “Eylem”in adaylarıyız. “Eylem” gibi komutanlaşacak, “Eylem” gibi öncüleşeceğiz.

Partimizin kurucu önderi İbrahim Kaypakkaya yoldaşın ölümsüzlüğünün 47. yıldönümünde onu anmanın en devrimci yolu, onun ideolojisi ve pratiğini tüm ezilen emekçi halkların, işçilerin, emekçilerin, kadınların ve LGBTİ+’ların ellerinde bayraklaştırmak olmalıdır.

Bugün önder yoldaşımızı partimizi sınıf mücadelesi içerisinde hak ettiği yere kavuşturarak anacağız. Bu görev amasız fakatsız bizlerin omuzundadır. Partimizin 1. Kongresiyle birlikte kurulan KKB, kadın ve LGBTİ+’ların özgürlük mücadelesi içerisinde büyüyecek, güçlenecek ve bu mücadelenin öncüsü olacaktır. Kadın ve LGBTİ+ mücadelesinin gelişim düzeyi, parti mücadelesinin gelişim düzeyini gösterir. Biz mücadeleyi büyüttükçe kadın ve LGBTİ+ kitleleri partimizle buluşacak, Kaypakkaya yoldaşın önderliği altında halk savaşını büyütecektir.

Biz komünist kadınlar olarak partimizi ileriye taşıyacak olan “Eylem”in adaylarıyız. “Eylem” gibi komutanlaşacak, “Eylem” gibi öncüleşeceğiz. Ve yine her birimiz birer “Eylem” olup erkek egemen sistemi faşist TC devletini paramparça edeceğiz.

Şan ve şeref olsun ki biz onun yoldaşlarıyız…

And olsun ki, onun kurtuluş ideolojisini tüm ezilen cins ve kimliklerin elinde silaha dönüştürüp, ataerkiyi ve her türden gericiliği yıkarak özgür bir dünyayı yaratacağız. (Bir KKB’li)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu