Gençlik

10 EKİM KATLİAMI | DAİŞ’in katletti, anan 67 öğrenciyi TC polisi gözaltına aldı

H. Merkezi: İstanbul Üniversitesi’nde 10 Ekim Katliamı’nı anmak isteyenlere kolluk güçleri saldırdı. İstanbul Üniversitesi’nde DAİŞ taraftarlarına stant açmaları için izin veren ÖGB ve polis, DAİŞ’in katlettiği 102 kişiyi anan 67 öğrenciyi gözaltına aldı.

İstanbul Üniversitesi Beyazıt Kampüsü’nde 10 Ekim Katliamı’nda DAİŞ-AKP işbirliği ile katledilenleri anmak üzere havuzlu bahçede toplanmaya başlayan üniversiteliler, okul yönetiminin fakülteler arası geçiş yasağı getirdiğini öğrendi. Bu sırada anmaya katılmak isteyen pek çok bazı öğrenci havuzlu bahçenin bulunduğu Hukuk Fakültesi’ne geçemedi.

 

Polis ve ÖGB saldırısı

Katledilenler anısına karanfiller bırakarak anma programına başlayan öğrenciler, kısa süre içinde polisin ve ÖGB’nin saldırısına uğradı. Saldırı sırasında görüntü almak isteyenlerin de aralarında bulunduğu birçok öğrenci ters kelepçe ile gözaltına alındı.

Bu sırada gözaltına alınmayan öğrenciler ise ana kapıda bulunan arkadaşlarının yanına gitmek istedi. Polis, öğrencilere tekrar saldırarak kapıda bekleyen öğrencileri de gözaltına aldı. Saldırıda ETHA muhabiri Erdem Sarıyer de canlı yayın yaptığı sırada gözaltına alındı.

 

{gallery}istanbul universitesinde 10 ekim anmasi{/gallery}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu