Güncel

“1 Mayıs meydanlarında ESP kortejleri en görkemli biçimde yerini alacaktır”

ESP 1 Mayıs bildirisi dağıttıkları gerekçesiyle gözaltına alınan ve beş günlük gözaltı süresinin ardından tutuklamaya sevk edilen 22 ESP/SKM ve SGDF üyelerinden 10 kişinin tutuklanmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, tepki gösterdi. ESP, “Bütün bu tutuklamalara rağmen ‘Umut Dimdik Ayaktadır!’” dedi.

H. Merkezi: ESP, 1 Mayıs bildirisi dağıttıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 22 kişiden 10 kişinin tutuklanmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP), “1 Mayıs Tutuklamalarla Engellenemez” başlıklı yazılı olarak yaptığı açıklamada, “Genel Başkan Vekilimiz Şahin Tümüklü, HDK İstanbul İl Eşsözcüsü Gülçin Aykul, HDP İstanbul İl Yöneticisi İlkay Oflaz, Parti Meclisi üyelerimiz Ali Aykul, Serkan Zorlu, Deniz Çokgül, Ali Karaçay, Hüseyin İldan, SGDF MYK ve ÖGK Merkezi Koordinasyon üyesi Özge Doğan ile SGDF üyesi Samet Koç tutuklandı” dedi.

 

“Umut dimdik ayaktadır”

ESP, SKM ve SGDF’lilerin adliyeye getirilirken, otobüste, polisler tarafından işkenceye maruz bırakıldığını ve ölümle tehdit edildiğine dikkat çekilen açıklamada, “Bu işkenceler sonucunda kaburgasında çatlama, omurilikte ezilme yaşayan yoldaşlarımız vardır. İşkence haberleri sınıf kinimizi artırırken, hesap sorma kararlılığımızı da bilemiştir. İşkence yapan polisler mutlaka yargı önünde bunun hesabını verecektir” denildi.

Bir konuşmasından dolayı 6 yıl 3 ay hapis “cezası” verilen Antikapitalist Müslümanlardan R.İhsan Eliaçık gibi, ESP’ye yönelik tutuklamaların da iktidarın zayıflığı olduğu belirtilen açıklamada, “Bütün bu tutuklamalara rağmen “Umut Dimdik Ayaktadır!” ESP kökleri işçi sınıfı ve ezilenlerin derinlerinde olan bir sosyalist harekettir. Ne yaparsanız yapın! 1 Mayıs meydanlarında ESP kortejleri en görkemli biçimde yerini alacaktır” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu