Güncel

1 Mayıs Mahallesi okur toplantısı gerçekleştirdi.


İstanbul:
1 Aralık tarihinde 1 Mayıs Mahallesi TOKDEF temsilciliğinde sabah saat 10.00’da başlayan kahvaltı ve sonrasında yapılan toplantı oldukça verimli geçti.

Toplantı ilk olarak şehit düşen devrimci gazeteciler Suzan Zengin ve Akıner Çağlar’ın anılmasıyla başladı.

Korku Duvarlarını Yıkarak Özgür Gelecek’e yürüyoruz” şiarıyla yapılan kahvaltı ve toplantıda ilk olarak gazetemizin haftalık çıkmasının Gezi Direnişi’nden sonra bizim için artık mutlak bir zorunluluk olduğunu yanısıra haftalık gazete ile kitlemizle daha fazla buluşacağımızı konuştuk. Gazetemize ve faaliyetimize yönelik birçok öneri aldığımız toplantıda hem 1 Mayıs Mahallesi hem de diğer devrimci demokrat mahallelerde sistemin bizzat yaptığı; çeteleşme, yozlaşma, Kentsel Dönüşüm saldırılarına karşı mücadele edilmesi gerektiği bu noktada gazetemizin bölgelere ve bölgelerin sorunlarına ilişkin özel broşürler çıkartılmalı.

Gazetemizde sendikal hareketi ve ideolojik hattımızı anlatan eğitim yazıları gibi birçok önemli öneri aldık. Doğal muhabirliği de tartıştığımız toplantımızda sokak röportajları önerisini aldık. DDSB’nin asgari ücret ile ilgili kampanyası hakkında asgari ücrete ilişkin çeşitli açıklamalar yapılarak, ülkemizde asgari ücretin miktarı, yoksulluk ve açlık sınırı ve bununla beraber işçi, emekçi kitlelerinin mahkûm edildiği yoksulluk vurgulandı.

 Bunun devamında ise asgari ücrete ilişkin çeşitli çalışmalar, toplantılar, eylemler yapılması gerektiği konuşuldu. Toplantımızda son olarak yaptığımız bu toplantıların daha sıklıkla ve sürekli yapılmasını konuşarak sonlandırdık.

20131201 103624

20131201 121011

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu